Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie

Postautor: namelessnicol » 25 listopada 2016, 17:21

Może zacznę od tego że mam moją świnkę od czterech miesięcy i po około miesiącu pozwoliła już mi na głaskanie i pieszczoty, jednak z klatki do tej pory nie daje się wyciągać. Problem polega na tym że od kiedy dokupilam jej koleżankę stała się jakieś dziwna, wyrywa mi się z rąk czego wcześniej nie robiła i czasem potrafi mnie dziabnąć. Jednak najbardziej niepokoi mnie to, że gdy np. w klatce poprawiam im kocyk to tak dziwnie podrzuca główkę do góry i przy tym piszczy. Podobnie robi wobec koleżanki tak bez powodu, ale myślę że się lubią. Zastanawiam się czy coś jej czasem nie dolega czy po prostu ma taki charakter.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: ita79 » 26 listopada 2016, 14:52

takie podniesienie główki zwiastuje ugryzienie jeśli się nie wycofasz :) . Ostrzega Cię, ale widocznie nie jest pewna czy atakować, na Twoje szczęście . Co do tego, że świnka robi się "mniej przytulna" jak dostaje towarzystwo innej świnki to też moja obserwacja.. Teraz nie jest już tak samotna, ma więcej pewności siebie (przy drugim osobniku) i Ciebie tak nie potrzebuje jak wcześniej. To może potrwać, ale powoli wróci do normy jak będziemy świnkę przekonywać że kontakt z człowiekiem też ma swoje plusy - np.. na kolankach zawsze jakiś smakołyk się dostaje którego nie ma w klatce.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas