Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Druga świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
VirtualDeska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 grudnia 2016, 15:17
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Tofik
Kontaktowanie:

Druga świnka

Postautor: VirtualDeska » 4 grudnia 2016, 15:39

Cześć, od jakiegoś czasu mam jednego prosiaczka, samca. Ponieważ dość często nie ma mnie w domu chciałem zaadoptować Tofikowi Przyjaciela. I teraz pytanie: jak przystosować Tofika do nowego kolegi, a nowego kolegę do Tofika? Jest jakiś sprawdzony sposób żeby się nie "bili"? (Przepraszam jeśli nieodpowiedni dział, prosiłbym o ewentualne przeniesienie)


Awatar użytkownika

Tedor
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 grudnia 2016, 19:13
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: Tedor » 4 grudnia 2016, 19:19

Może być problem jak twoja świnka jest energiczna a jak nie to trochę lepiej ponieważ gdy twoja świnka zobaczy kogoś innego w klatce np w domku to może się zezłościć no ale jak mówiłem jak jest leniwa to lepiej to moja rada z doświadczenia więcej nie wiem.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: madzia0902 » 4 grudnia 2016, 20:18

Po pierwsze przeczytaj dział o prawidłowym łączeniu świnek :) bo to od prawidłowego łączenia zależy czy się dogadają czy nie. Tak w skrócie Ci napisze że zawsze łączy się na neutralnym gruncie (czyli tam gdzie Twoja pierwsza świnka nigdy nie była) na jak największej powierzchni z dużą ilością jedzonka i sianka. Puszczasz prosiaki i obserwujesz jak się dogadują, mogą być gwałty zgrzytanie zebami i inne takie przy ustalaniu hierarchii ale nie rozdzielasz dopóki nie ma krwi, bo jak rozdzielisz to ustalanie hierarchii zacznie się od nowa, muszą się dogadać. Klatka musi być wyszorowana a wszystkie mebelki wyprane tak żeby nie było żadnych starych zapachów pierwszego lokatora. Poczytaj dokładnie jak to się powinno odbywać bo jak wsadzisz młodego od razu do klatki to awanturę i brak dogadania masz pewne jak w banku. A i jeszcze jakiej wielkości masz klatkę? Bo dla dwóch samców zaleca się najmniej 120 cm ale czym większa tym lepsza.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: befana30 » 4 grudnia 2016, 20:25

VirtualDeska pisze:Cześć, od jakiegoś czasu mam jednego prosiaczka, samca. Ponieważ dość często nie ma mnie w domu chciałem zaadoptować Tofikowi Przyjaciela. I teraz pytanie: jak przystosować Tofika do nowego kolegi, a nowego kolegę do Tofika? Jest jakiś sprawdzony sposób żeby się nie "bili"? (Przepraszam jeśli nieodpowiedni dział, prosiłbym o ewentualne przeniesienie)


Dzial dobry, ale temat juz nieraz walkowany, aby oszczedzic ponownego rozpisywania sie w tej kwesti podlaczam linki podobnych watkow znajdujacych sie juz na Forum ;)

"Oswajanie swinki" https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=68&t=9146
" Dwa samce" https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=68&t=9172
"Laczenie 2 samic" https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=68&t=9129 tutaj plec nie gra roli, zasada laczenia pozostaje zawsze te sama.
"Laczenie swinek" https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=68&t=9036

Jest to kilka wybiorczych problemow majacych zwiazek z laczeniem swinek- stara z nowa, lub obydwie nowe itd ewentualne przeszkody wynikajace z dominacji czy ustalania hierarchi dlatego podpielam szerszy zakres linkow. Zasada laczenia pozostaje niezmienna w kazdej z powyzszych sytuacji, wiec i w Twojej sie sprawdzi.

EDIT
Cos sie dzisiaj spozniam, @madzia0902 mnie wyprzedzila :lol: no nic, linki zawsze sie przydadza ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

VirtualDeska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 grudnia 2016, 15:17
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Tofik
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: VirtualDeska » 5 grudnia 2016, 14:25

Dzięki za porady :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości

  • Dołącz do nas