Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy oddzielić nowe świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
chiibi
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 22:20
Kontaktowanie:

Czy oddzielić nowe świnki

Postautor: chiibi » 12 grudnia 2016, 22:41

Witam :) 3 miesiące temu podjęłam najlepszą decyzję zakupiłam prosiaczka. Luśka bo tak jej na imię jest gładkowłosą pięknością do szczęścia brakowało jej tylko koleżanki. Dziś nowa koleżanka zjawiła się w domu. Na początku położyłam dwie świnki na łóżku aby się zapoznaly Luśka zaczęła obwachiwac nowa koleżankę i chodzić wokół niej. Widząc taki przebieg sprawy wsadziłam dwa prosiaki do klatki. Jedna od razu poszła do domku a Luśka zaczęła puszyć się w kącie i ocierać się zadkiem o klatkę. Gdy tylko nowa lokatorka próbuje zmienić pozycje, przejść się kawałek Luśka zaczyna skakać tak jakby się jej bała. Siedzą teraz odbywie w różnych rogach klatki nie ruszają się nic nie jedzą i nie piją. Muszę niestety jutro wyjść do pracy i moje pytanie brzmi czy rozdzielić dziewczyny boję się że jak wrócę to zostanę rzeźnie z plamami krwi na ścianach :( proszę o pomoc


P.S nowa świnka jest odwazniejsza chodzi teraz i zwiedza klatkę a Luśka skacze do góry starsząc koleżankę


Awatar użytkownika

Myki
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 14:11
Świnki morskie: Mars, Kracie
Kontaktowanie:

Re: Czy oddzielić nowe świnki

Postautor: Myki » 12 grudnia 2016, 23:28

Wydaje mi się, że jeśli świnki nie są do siebie do końca pozytywnie nastawione lepiej je rozdzielić, a po prostu wtedy gdy jesteś w domu i możesz obserwować ich zachowanie jak najczęściej pozwalaj im się "spotykać". Przede wszystkim weź je na neutralny grunt, tzn. nie do klatki tylko np. na dywan czy na jakiś kocyk na łóżku, żeby żadna z nich nie czuła się, że tutaj dominuje. Głaszcz je razem, spróbuj dać im smakołyk, żeby i jedna i druga widziały co jedzą, ale żeby też sobie nie zabierały jedzonka. Wiadomo, że każdy prosiaczek jak i człowiek ma inny charakter i inaczej się zachowuje. Przede wszystkim nie daj swojej starszej śwince odczuć, że jest mniej ważna, że się nią nie interesujesz. Rób tak, żeby i jedna i druga czuła się tak samo kochana i doceniona. Świnki są jak małe dzieci- są zazdrosne o swoje rodzeństwo :)
Podsumowując to bez opieki narazie nie zostawiaj ich sam na sam, a gdy się polubią to sama zobaczysz, że nie dasz rady ich od siebie oddzielić :) (ja mam swojego świniaczka od 3 lat i tydzień temu dokupiłam mu kumpla, już drugiej nocy musiałam dać im razem przebywać, bo płakali za sobą jakby ktoś ich obdzierał ze skóry i cały czas są nierozłączni)


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Czy oddzielić nowe świnki

Postautor: madzia0902 » 12 grudnia 2016, 23:37

Bardzo źle połączyłaś świnki, przeczytaj dział o prawidłowym łączeniu jest tam wszystko opisane jak to powinno wyglądać, nie ma sensu powielać tego samego.


chiibi
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 22:20
Kontaktowanie:

Re: Czy oddzielić nowe świnki

Postautor: chiibi » 13 grudnia 2016, 21:19

Dziękuję za pomoc już jest lepiej :) Temat do zamknięcia :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

  • Dołącz do nas