Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Darom » 5 lutego 2017, 9:12

Żaneta_Radom wszystko zrozumiałem co napisałaś i przekazałaś mi. Także dziękuje za cenne rady i pomoc.
Serdecznie dziękuje :-)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 22:03
Lokalizacja: Świdnica
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Myszka11011989 » 10 lutego 2017, 12:45

Kurcze to ja od grudnia tez mam rozetke ma jakies 3miesiace i wazy rowno 500g i jej zachowanie jest dokladnie takie samo jak u Darom i tez sie zastanawiam dlaczego tak glosno kwiczy mimo pelnej michy i poidelka,tez jest plochliwy i nieruchomieje gdy biore go na rece, ma kolege i przez tego malucha starsza swinka przestala sikac do kuwety, teraz leja gdzie popadnie, juz mi nerwow i pomyslow brak, czy to mozliwe ze rozetki maja juz taki dziwny charakter?


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Żaneta_Radom » 10 lutego 2017, 16:12

Nie, rozetki są normalne jak każda inna swinka :)
Sprowadzenie do domu kolegi powoduje duże zamieszanie. U mnie też świnki były czyściutkie dopóki nie pojawił się 3 nugus który zrobił w klatce jesień średniowiecza. Pokłócił się mocno z dominującą świnką i do tego wygrał. Na swój widok świnki do tej pory wypuszczają dziwny zapach (jakby piernęły) i reaguja na siebie nerwowo. Ale to minie.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Darom » 10 lutego 2017, 17:52

Żaneta_Radom pisze: Na swój widok świnki do tej pory wypuszczają dziwny zapach (jakby piernęły) i reaguja na siebie nerwowo.

Mam teraz nową świnke, którą ma 3 miesiące i też jest samcem. I cały czas obydwoje się gwałcą, gryzą i jeden na drugiego burczy. Świnka, którą mam dłużej to najwięcej burczy i przy tym się rozciąga po całej klatce i chodzi taki napięty po klatce, aż mu z tyłu widać genitalia - narządy płciowe. Nieraz się częsie aż jak burczy tak głośno na nową świnke, a mało tego - to nawet nowej śwince wyrywa pokarm z pyszczka, z miseczki. Robi wszystko, żeby tylko on zjadł jak najwięcej, a nowa świnka, żeby miała mniej lub wcale.
I jak tak się pręży i chodzi taki napuszony po klatce, albo na wybiegu po moim pokoju to ta nowa świnka biega za nim i wącha mu tyłek, albo podgryza go w genitalia - nie wiem, ale jak tak robi to wtedy jeszcze bardziej burczy i dochodzi wtedy ze świnka chyta przednimi łapkami główkę mojej nowej świnki i od przodu zaczyna ją "bzykać".
Wtedy ta nowa kwiczy tak jakby płakała albo było jej smutno, ale jak mimo to, dalej tajk robi, że biega za tą świnką i wącha jej tyłek. I jak tak robią to też czuje, że tak dziwnie śmierdzi od tych świnek w pokoju. Czy wydalają jakieś feromony ? Bo one tak psikają co jakiś czas. Czy pierdzą ?
Są momenty, że siedzą razem spokojnie i jedzą z jednej miseczki. Śpią przytuleni do siebie zawsze.
Nie wiem co o tym myśleć ? Czy świnka może zdechnąć od przejedzenia ? bo ta moja pierwsza świnka bardzo dużo je i ciągle porywa jedzenie tamtej śwince mojej nowej - dlatego pytam. Przez to też ta świnka robi duże kupy i dużo ich robi. Np. Teraz jak świnki biegają na wybiegu po moim pokoju to świnka, którą mam dłużej narobiła kupek po całym pokoju na chodniku. Potem to odkurzam odkurzaczem jak świnki wracają do klatki.
Czy ktoś może mi coś doradzić w tej sprawie ?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Caviova » 10 lutego 2017, 17:54

Darom, a może mógłbyś nagrać filmik jak te świnki na siebie "burczą"?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Darom » 10 lutego 2017, 18:26

Caviova pisze:Darom, a może mógłbyś nagrać filmik jak te świnki na siebie "burczą"?

Wrzucam dwa filmiki pokazujące i tak dosyć spokojne dziś zachowanie moich dwóch świnek.
Może być kiepsko słychać i nie wyraźnie widać, ale to dlatego, że mam kiepski telefon.
Świnka biała, rozetka - to świnka, którą mam dłużej. A brązowa świnka to ta nowa, co mam od kilku dni.
Zobaczcie i napiszcie mi co o tym zachowaniu myślicie. Miłego seansu :)
1. https://megawrzuta.pl/download/77bebcdd ... eb1d5.html
2. https://megawrzuta.pl/download/9d21676d ... 68628.html


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Caviova » 10 lutego 2017, 18:39

Hmm, a nie mógłbyś wstawić tego do YT, bo to mi się nie otwiera :(


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Darom » 10 lutego 2017, 18:43

Trzeba pobrać na dysk i się otworzy. Spróbuj :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Caviova » 10 lutego 2017, 18:47

Ok, udało się :lol: Na moje oko wszystko w normie :) Nie masz się czym przejmować.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie swinki morskiej - rozetki

Postautor: Darom » 10 lutego 2017, 18:59

To czemu się tak zachowują ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas