Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiec świnki morskiej pięciomiesięczny czy mogę dokupić mu młodszczego samca??? pomocy

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Samiec świnki morskiej pięciomiesięczny czy mogę dokupić mu młodszczego samca??? pomocy

Postautor: wilczek » 7 lutego 2017, 13:55

Hej chcę dokupić drugiego samca ale mam obawy boje się żeby się nie gryzły ( i czy po dotarciu dwóch samców przestana się gwałcić bo słyszałem opinię ze ten dominujący cały czas będzie męczył słabszego)? Proszę o rade.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Samiec świnki morskiej pięciomiesięczny czy mogę dokupić mu młodszczego samca??? pomocy

Postautor: Żaneta_Radom » 7 lutego 2017, 18:19

Po pierwsze polecam zaadoptować świnkę.
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=84

Po drugie jeżeli będziesz mieć dwie świnki to nawet może nie dośc do walk przy pierwszym spotkaniu. Tak było w moim wypadku. Za to kiedy pojawiła się 3 świnka (samczyk) - cała sielanka rozsypała się w drobny mak.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec świnki morskiej pięciomiesięczny czy mogę dokupić mu młodszczego samca??? pomocy

Postautor: befana30 » 8 lutego 2017, 8:30

A skoro juz mowa o adopcji z SPSM popatrz czy nie bedzie wysterylizowanych samiczek- wtedy ewentualne sprzeczki ci odpadna- samczyk bedzie chcial ja sobie podporzadkowac, ale nie dojdzie do rozlewu krwi.
Tak, mlodszy samczyk tez jest dobra opcja, jednak licz sie z tym, ze kiedy maluch podrosnie moze uznac sie za wystarczajaco silnego, by przejac przodownictwo.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

świnkowa kraina
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2017, 16:57
Kontaktowanie:

Re: Samiec świnki morskiej pięciomiesięczny czy mogę dokupić mu młodszczego samca??? pomocy

Postautor: świnkowa kraina » 26 lutego 2017, 17:36

ja do 4 letniej samiczki dokupiłam 1 miesięczną świnkę samiczke i odrazu się zaprzyjazniły :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas