Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Postautor: Oxii » 31 marca 2017, 20:21

Jeżeli temat jest bezsensowny lub już kiedyś był poruszany na forum to mi wybaczcie ;)

Chciałabym Was zapytać, jak to jest z tym głaskaniem.. Moje dziewczyny chyba zbytnio tego nie lubią. Bibi dopiero po urodzeniu zaczęła pozwalać się głaskać, ale odnoszę wrażenie, że nie sprawia jej to żadnej przyjemności.. Nie wydaje żadnych dźwięków, a po skończeniu głaskania liczy, że dostanie za to jakąś nagrodę. Jakby robiła to tylko dla jedzenia.
Sisi jest aktualnie zupełnie nietykalna, czasem z wielką łaską pozwoli się pogłaskać pod pyszczkiem i uwierzcie mi, że jak usiedzi tak minutę, to jest sukces.
Mój pierwszy prosiak Aleks bardzo lubił głaskanie, sam do mnie przychodził i z radości aż podskakiwał

Jak to jest z Waszymi prosiakami ? Lubią pieszczoty ? Gdzie lubią być głaskane ? Bardziej je głaskacie czy drapiecie ?

Myślicie, że to kwestia oswojenia czy charakteru ? Jak je do tego przekonać ?
Zawsze je czymś nagradzam i nigdy nic złego im nie zrobiłam, żeby mogły mieć jakiś uraz ;)

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Postautor: Cavcia » 31 marca 2017, 21:29

Moje wszystkie poprzednie świnki łącznie z tą co mam teraz lubiły głaskanie. Na pewno zależy to od charakteru świnki. Mój prosiak uwielbia jak drapie się go po plecach. Nie nagradzaj świnki za głaskanie ,wtedy bedzie myśleć ze dostała za to nagrodę . Poczekaj kilkanaście minut i wtedy daj jedzonko,po prosru jak gdyby bez powodu, Pozdrawiamy :)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Postautor: Peggy » 31 marca 2017, 21:38

Hm.. Ja mam dwie młode świnki, jedna ze stycznia, druga z marca. Szczerze mówiąc, ta starsza(ze stycznia) lubi głaskanie, ale zwykle wtedy kiedy jej się chce spać. Tak to zwyczajnie niby lubi, ale jak za dużo to odpycha moją rękę głową, na zasadzie "ej, starczy, daj mi spać".
Druga zaś niby ucieka przed ręką, ale czasem się zatrzymuje by jednak w okolicach karku ją pogłaskać. Grucha, ale nie zbyt długo, jeszcze się boi. Jest u Nas krócej , więc dłużej będzie przechodzić oswajanie, tak przypuszczam. Pierwsza zdążyła się zaklimatyzować, po czym dołącza druga zielona w tym temacie i słucha się tej pierwszej i łazi za nią krok w krok jak za starszą siostrą :blush:
Myślę, że to by świnka lubiła głaskanie w dużej mierze zależy od nas. Bo jak na chama będziemy wkładać rękę i ją głaskać BO MAMY OCHOTĘ, a ona nie, to się nie dogadamy. Ale jak włożymy rękę ostrożnie, damy jej tą dłoń obwąchać, podajemy im tą samą ręką jeść, to one zaczynają kodować i robią się bardziej śmiałe. Uważam, że to kwestia czasu , miłości i czułości właściciela w stosunku do prosiątek <3 ;)

ps. zwykle dużo zależy od charakteru.. ale od oswajania także jest to zależne. Jednak sądzę, że charakter bierze górę.
Jedna z moich świnek jest bardziej odważna od samego początku, druga zaś od początku jest wycofana. Jedna postrzelona, druga spokojna, hm.. niejaka równowaga, może i lepiej , że tak jest. Są pewne różnice , które można zauważyć gołym okiem i obgadywać ; xD ;)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Postautor: Oxii » 31 marca 2017, 22:11

Moją Bibi mam od stycznia i na początku dawała się pogłaskać jedynie po głowie, ale jak się potem okazało była w ciąży i podejrzewam, że to był powód. Teraz mogę ją dotykać gdzie zechcę, ale tylko jak mam jakiś przysmak ...
A z Sisi, która jest u mnie od lutego jest tak, jak pisałaś, muszę włożyć rękę do klatki odczekać aż to zaakceptuje, potem bardzo powolutku zbliżyć do niej rękę i CZASEM da się pogłaskać pod pyszczkiem, tylko pod pyszczkiem! Ale 8/10 prób to i tak porażka, uciekanie i irytacja.. Także to ona stawia warunki :wacko:

Posłucham Cavci i przestanę je nagradzać, może to pomoże.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Głaskanie - co lubią Wasze świnki ?

Postautor: Peggy » 1 kwietnia 2017, 7:31

Hm.. To faktycznie dawaj jej przysmak w klatce, a jak bierzesz ją na ręce to nie zawsze, albo przez jakiś czas wcale.

A Sisi, niech akceptuje, miziaj ja dużo w klatce, a co jakiś czas wyjmuj z niej, kładź na coś miękkiego ( jak masz miękką bluzę np) i miziaj delikatnie paluszkami i nasłuchuj jakie wydaje dźwięki. Spróbuj znaleźć takie miejsce przy którym będzie gruchała ;)
Z Bibi rób tak samo :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas