Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie po raz drugi...

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Oswajanie po raz drugi...

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 10 maja 2017, 16:34

Hej, jak niektórzy wiedzą nie mogę oswoić swojej świnki, próbowałam wszystkiego a ona nadal mnie gryzia, jak jest na rękach to ciągle lekko piszczy, nie daje się wyciągać z klatki itp

P.s. Świnka jest ze mną już jakieś 7 miesięcy.

P.s. Czy mam ją jeszcze raz oswajać (Jak na początku?)

P.S. co robić??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie po raz drugi...

Postautor: Batman » 10 maja 2017, 17:05

Traktować jak powietrze :)
Może sama zacznie dopominać się uwagi.


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie po raz drugi...

Postautor: Mańka912 » 10 maja 2017, 18:10

Nie jestem może doświadczona jak inni ( mam 2 świnki< 1. od grudnia, 2. od miesiąca>), ale moje też się nie oswoiły całkiem jeszcze. Może to są piski zadowolenia? Moje świniaki same do mnie nie podchodzą chyba, że mam jedzenie ale to też różnie :) Może spróbuj kłaść jedzenie obok siebie i dawaj pietruszkę i zioła z ręki u mnie działa i zawsze podchodzą. Polecam na przekupstwo bazylię i pietruszkę :) z tego co wiem żadna świnka nie lubi być wyjmowana z klatki, więc chyba nie masz się czym przejmować


Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie po raz drugi...

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 10 maja 2017, 18:27

Mańka912 pisze:Nie jestem może doświadczona jak inni ( mam 2 świnki< 1. od grudnia, 2. od miesiąca>), ale moje też się nie oswoiły całkiem jeszcze. Może to są piski zadowolenia? Moje świniaki same do mnie nie podchodzą chyba, że mam jedzenie ale to też różnie :) Może spróbuj kłaść jedzenie obok siebie i dawaj pietruszkę i zioła z ręki u mnie działa i zawsze podchodzą. Polecam na przekupstwo bazylię i pietruszkę :) z tego co wiem żadna świnka nie lubi być wyjmowana z klatki, więc chyba nie masz się czym przejmować



Dzięki za odpowiedź! :) POZDRAWIAM CIEBIE ORAZ ŚWINKI :*


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie po raz drugi...

Postautor: chocolate Monster » 10 maja 2017, 19:52

Cóż.Całkowite oswojenie może trwać 1 dzień,1 miesiąc,1 rok lub w ogóle świnka się nie oswoi


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie po raz drugi...

Postautor: Kotone » 14 maja 2017, 14:57

Nie przejmuj się tak bardzo, moje dwa dzikuski też już długo ze mną są a wyciąganie ich z klatki za każdym razem to istna mordęga ;) Taka ich natura, mało jest świnek które same chętnie wskakują na ręce. Moja trzecia świnka ma już 5 lat i jest mega oswojona ale wyciągania z klatki nie znosi, tak jak trzymania na rękach. Już po paru minutach zaczyna mnie podgryzać, że chce zejść. I to jest normalne, a jak świnka jest jeszcze młodziutka to już w ogóle, tylko szaleństwa jej wtedy w głowie ;) Rób to co do tej pory, spędzaj z nimi jak najwięcej czasu. Niektóre ich zachowania trzeba po prostu nauczyć się tolerować :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

  • Dołącz do nas