Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka i pies

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Świnka i pies

Postautor: Olusieeeek » 24 maja 2017, 14:57

Witajcie :) Od grudnia 2016 roku jestem mamą świnki rozetki. Fifi żyje sobie spokojnie, je same dobroci, żyje sobie jak chce i jest najukochańszy. Dzisiaj wynikła taka sytuacja, że jest do adopcji miała psinka (suczka) z fundacji z której właśnie wzięłam Fifiego. Suczka jest mała, ma 2-3 miesiące, jakiś pijak trzymał ją w stodole, NA ŁAŃCUCHU. Kolegą ją uratował a ona skradła mi serce. Pytanie teraz jak oswajać świnkę z psem i psa ze świnką? Tak żeby żadnemu się nie stała krzywda. Problem tylko polega na tym, że mój Fifi jak mu coś nie pasuje to pokazuje zęby do psa, przeważnie jest to większy pies niż on. Do szczeniaczka był bardzo ciekawy i wystawiał główkę żeby zobaczyć jak mu się żyje :) Poradźcie co robić :) Czekam na Wasze rady :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: Batman » 24 maja 2017, 15:27

Ułożyć psa bo to on w tym duecie będzie myślał ;)
Na początku tylko powiedziałem, że nie wolno tego jeść i do dzisiaj spokój.
Śpią nawet razem czasami.


ŚwinkówDwóch
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2017, 14:50
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: ŚwinkówDwóch » 24 maja 2017, 15:48

Na świnkach się nie znam jeszcze za dobrze, ale za to o wychowaniu psów wiem sporo. Wiek psa dobrze rokuje. Jest okres socjalizacji i z łatwiscią zaakceptuje świnkę jako członka stada. Ponadto, w takim wieku może nauczyć się rozumieć zachowania prosiaczka. Pamiętaj tylko, że nie możesz pozwalać na podgryzania, warczenie czy szczekanie, nawet w zabawie. Psiaka mogą ponieść emocje i może poturbować niechcący. Jeśli pies będzie agresywny, możesz go przenieść w miejsce którego nie lubi (lub odizolować). Łatwo skojarzy, że takie zachowanie nie jest porządane. Myśle, że zadziała to i do świnki. Chwal za "przyjaźń". Psu wystarczy rozentuzjazmowany ton głosu, nie wiem jak ze świnką... może trzeba będzie użyć smakołyków? Nie wiem czy działają na nie wzmocnienia werbalne...


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: Olusieeeek » 27 maja 2017, 17:17

Dzisiaj zauwazylam, ze jak psina podchodzi do klatki to Fifolek otwiera pyszczek i wydaje taki cichy dźwięk. Nie jest to piszczenie ani kwik, ale takie jakby stękanie? Psu czasami zdarzy sie sZczeknac, ale powoli uczę jej, ze nie wolno sie ze swinka bawić. Za to Fifolek to taki maly agresor. Ciekawski i cwaniaczek. Jak mala szczeknie to sie nie boi tylko porusza uszkami.


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: ŚwinkoLubka » 27 maja 2017, 19:41

Niektóre psy i świnki się lubią. Ale to zależy w dużej mierze od psa - raz był u mnie york. Zauważył klatkę z Milką i od razu zaczął szczekać i warczeć, raz nawet udało się jej wyrwać Milce kawałek futra. Chyba chciał sobie upolować Milkę :( Ale jak od początku będziesz ich ze sobą zapoznawać, to może się trochę bardziej ze sobą poznają i pogodzą.


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: strzyga » 27 maja 2017, 21:10

Bo yorki to teraz psy do towarzystwa - zostały zminiaturyzowane, ale wcześniej służyły do tępienia szczurów w kopalniach.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: Peggy » 27 maja 2017, 21:20

Ja swego czasu miałam dwie sunie u rodziców. Dwa yorki. Jedna nie znosiła gryzoni i najchętniej nie odstępowała ich na krok czekając na moment kiedy tylko będzie mogła je zagryźć..
A druga z kolei potrafiła razem ze świnką jeść trawę , wąchać ją i lizać jak małego szczeniaka , a później ją naśladować. Dużo zatem zależy od charakteru psa..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: Olusieeeek » 28 maja 2017, 0:24

A co w takim razie oznacza to otwieranie pyszczka? Bo jak psina do niego podejdzie a blisko to otwiera pyszczek, pojazuje zeby i wydaje ten taki dziwny dźwięk..


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: Batman » 28 maja 2017, 1:22

Nagraj filmik i wrzuć.
Może tylko chce go zjeść.

A york to nie pies.


ŚwinkówDwóch
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2017, 14:50
Kontaktowanie:

Re: Świnka i pies

Postautor: ŚwinkówDwóch » 28 maja 2017, 10:03

Jeśli pies nie jest agresywny, a tylko chce się bawić możesz spróbować następującej metody. "Wymęcz" szczeniaka na spacerze i kiedy zazwyczaj udaje się na drzemkę, idź do pomieszczenia, w którym zazwyczaj Twój prosiaczek biega. Ważne, żeby pies, mimo wszystko był na smyczy i blisko Ciebie, żeby świnka mogła mieć wybór, czy chce jego towarzystwa, czy nie. Ingerencja wielkiej głowy uzbrojonej w zębiska w "domu", którym jest klatka, zasadniczo budzi agresje ukażdego gatunku. Miej przy sobie samakolyki dla świnki i rzucaj poza zasięgiem psiaka. Przy odrobinie szczęścia szczeniak głaskany przez Ciebie uśnie, a świnka przekona się, że nie stanowi dla niej zagrożenia. Jeśli natomiast psiak będzie zbyt entuzjastyczny i nie da się uspokoić (podskakiwanie, szczekanie żeby zmusić świnkę do zabawy), przerwij ćwiczenie i sama wróć na chwile do świnki pogłaskać ją i dać smakołyk. Po pierwsze świnka ma Cię za bohatera (uratowałaś ją przed "zębiastą bestią"), a po drugie i ważniejsze, pies widzi, że żadnych przyjemności nie będzie, gdy nie będzie współpracował. Dwie pieczenie na jednym ogniu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

  • Dołącz do nas