Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka bardzo dziwnie się zachowuje :( .

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
ania125
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 czerwca 2017, 15:42
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Zosia [*] , Łatka
Kontaktowanie:

Moja świnka bardzo dziwnie się zachowuje :( .

Postautor: ania125 » 14 lipca 2017, 21:18

Moja świnka ma około roku mam ją już od lutego, na początku zachowywała się bardzo przyjaźnie kiedy wyciągałam ją z klatki to cały czas siedziała mi na kolana i nie chciała się ze mną rozstać , a teraz mam problem żeby wyciągnąć ją z klatki bo ucieka przed moimi rękami po całej klatce. Kiedy uda mi się ją wyciągnąć to wyrywa sie się ucieka gdzie tylko się da i drapie mnie po rękach .
Co może być przyczyną takiego zachowania, może być chora i mój dotyk sprawia jej ból, proszę pomóżcie bo nie wiem co zrobić :(


Awatar użytkownika

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka bardzo dziwnie się zachowuje :( .

Postautor: LadyLilyStyle » 15 lipca 2017, 12:13

Zdrowa świnka zdecydowanie nie powinna się tak zachowywać. Trudno stwierdzić co jej jest na odległość. Jedyne co mogę ci zaproponować, to delikatne sprawdzenie, czy nie ma twardego brzuszka lub podotykać kończyny w celu sprawdzenia, czy nie ma złamań. (np. Jeśli popiskuje przy dotykaniu jednej, ale nie piszczy przy dotykaniu drugiej). Wszystko B A R D Z O delikatnie.Nawet jeśli ustalisz, że to wzdęcia/złamana lub skręcona kończyna to i tak niestety musisz skontaktować się z weterynarzem.


Koko98
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2017, 14:53
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka bardzo dziwnie się zachowuje :( .

Postautor: Koko98 » 16 lipca 2017, 14:15

Mam pytanie otóż moja świnka jak ją wyciągnę z klatki położe na kocyku przybiega do mnie i sie przytula mi do nogi czy ręki i tak siedzi i pomrukuje gdy ją głaszcze, to dobry znak prawda? dodam że mam ją od ponad tygodnia dopiero


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka bardzo dziwnie się zachowuje :( .

Postautor: Darom » 16 lipca 2017, 16:22

Świnka w ten sposób chce Ci coś powiedzieć. Może to, że Cię polubiła. A może też i to, że się nie czuje najlepiej i żebyś na nią zwróciła uwagę.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas