Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

"atencyjna świnka"

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
kotprezesa
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2017, 5:32
Kontaktowanie:

"atencyjna świnka"

Postautor: kotprezesa » 26 lipca 2017, 6:00

Mam problem z jedną z dwóch świnek. Obie świnki to samiczkami, mają około 6 miesięcy, są identycznych rozmiarów i są już oswojone. Co jakiś czas jedna ze świnek (zawsze ta sama) nie daje spokoju drugiej śwince, potrafi 24h (to nie dzieje się codziennie) uganiać się za nią jednocześnie wibrują i gibając się we wszystkie strony (jak p******a). Świnki zachowują odstęp od siebie, nie wskakują na siebie i jedynie co jakiś czas "atencyjna" świnka szturcha tą drugą noskiem. Druga świnka zazwyczaj nie zwraca na nią uwagi, ale zdarzają się momenty gdy "napastowana" świnka dostaje nerwicy i przegania tą "atencyjną" świnke. Nigdy nie dochodzi do gryzienia ani rozlewu krwi lub głośnego kwiczenia, jedyne co ma miejsce to wibracja, skakanie, bieganie, tornado i latające po całej klatce świnki.

Wykluczyłem to, że ta "atencyjna" świnka próbuje zdominować tą drugą świnke, ponieważ "atencyjna" jest uległa. Nie jestem pewny czy to nadmierny pokaz uległości, czy tylko zabawa... (świnki się nie gwałcą, to wygląda tak jakby ta "atencyjna" chciała by zachęcić tą normalną aby ta z nią kopulowała ale to tylko moje przemyślenia.)

Proszę o "pomoc" lub o podzielenie się zemną swoimi przemyśleniami na ten temat. Proszę też o wyrozumiałość, ponieważ pisze to o 5:40 z powodu wibrującej jak traktor świnki. ;_;


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: "atencyjna świnka"

Postautor: Caviova » 26 lipca 2017, 10:54

Mówisz, że nie dzieje się to codziennie. A co ile mniej więcej? Bo u mnie na przykład świnki zachowują się tak, jak mają... ruje. :D I wszystko na to wskazuje, że u Ciebie jest o samo. Co prawda moje pogruchają sobie trochę, poganiają i przestają, nie budzą mnie tym w nocy (chyba że tak twardo śpię :lol: ).


kotprezesa
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2017, 5:32
Kontaktowanie:

Re: "atencyjna świnka"

Postautor: kotprezesa » 26 lipca 2017, 14:46

Kilka razy w miesiącu a potem jest spokój. Czyli mają po prostu ruje? :p


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: "atencyjna świnka"

Postautor: Caviova » 27 lipca 2017, 14:35

Ruja pojawia się co 10-18 dni i trwa 24-48 godzin. Więc jeżeli w takich odstępach czasowych występuje u Ciebie to "zjawisko", to tak - mają ruje. :lol:
Ewentualnie jeszcze co jakiś czas świnki 'odnawiają' hierarchie, ale skoro mówisz, że "atencyjna" jest uległa, to raczej stawiam na to pierwsze. :P


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: "atencyjna świnka"

Postautor: Tutka&DoryTeam » 27 lipca 2017, 17:51

Haha, moje dziewczyny też tak czasem mają XD na przemian, co jakiś czas, jedna nie daje drugiej spokoju, goni ją mrucząc i tańcząc zadkiem :D to jest baaaardzo zabawne. Ale po ok.2 dniach jedna daje drugiej sobie spokój (dociera że koleżanka nie jest samcem XD) i jest normalnie.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas