Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samotna świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Samotna świnka

Postautor: Melissa » 30 lipca 2017, 10:25

Wystarczy że Melisa zobaczy inną świnkę od razu się tak zachowuje.


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Samotna świnka

Postautor: Caviova » 30 lipca 2017, 11:46

A może źle czytasz te sygnały? Większość świnek na początku "znajomości" nie jest dla siebie od razu "miła", wręcz mogą być nieco agresywne - ponieważ jest ustalana hierarchia. Dlatego nigdy nie łączymy świnek na chwilę, bo to nie ma sensu, a takim czymś robi się krzywdę samemu zwierzęciu. Nie możesz mieć drugiej świnki? - cóż, trzeba było pomyśleć o tym wcześniej, ale skoro już masz jedną, to nie mieszaj jej w głowie i nie rób "spotkań" z innymi prosiakami. A jeżeli możesz sprawić towarzysza wieprzkowi - super, weź jakąś świnkę (która już u Ciebie zostanie; nie świnkę koleżanki, którą później oddzielisz, bo koleżanka pójdzie do domu i zabierze prosiaka) i zrób łączenie porządnie, od podstaw.


Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Samotna świnka

Postautor: Klodiq » 31 lipca 2017, 22:56

Nie przejmuj się, moja znajoma ma świnkę, do której chodziłam z moją bardzo często, ale Stefa jest samotniczką. Nikt mi nie wmówi, że jest jej samej źle albo że źle je zapoznaję.
Jak ktoś już wspomniał - świnki to zwierzęta stadne, ale zdarzają się wyjątki. Widocznie nasze są takie wyjątkowe. :D
Spędzam z nią sporo czasu, niedługo wyjeżdżam na 2tyg (nie wiem jak to przeżyję), będę dwa razy dziennie dzwonić do mamy i pytać o prosiaka. :D
Teraz nawet ja sobie siedzę przy laptopie, a królewna leży obok w swoim łóżeczku.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas