Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki morskie się atakują

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Karwan
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2017, 2:41
Kontaktowanie:

Świnki morskie się atakują

Postautor: Karwan » 16 sierpnia 2017, 15:54

Czołem, zmagam się z pewnym problemem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Jestem posiadaczem dwóch samców- pierwsza świnka została zakupiona w styczniu, a druga po miesiącu. Na początku wszystko było w porządku, świnki sprawiały wrażenie pozytywnie do siebie nastawionych. Dopiero dzisiaj zaczęły być wobec siebie agresywne, ganiały za sobą a u jednej z nich(tej starszej) gdy do mnie podeszła zauważyłem kapiącą krew z okolic pyszczka, na domiar złego gdy tylko siebie zauważą, to dostają szału. Macie jakiś pomysł jaka jest tego przyczyna i jak sobie z tym problemem poradzić? Czuję się kompletnie bezradny.


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie się atakują

Postautor: Cavcia » 16 sierpnia 2017, 16:02

Niech przez jakiś czas nie mieszkają w jednej klatce, daj im do zrozumienia że tak nie wolno może jakieś kary np; dla jednej daj warzywko jakieś a dla tej która atakuje nie . Niewiem czy to pomoże ale próbój coś z tym zrobić :)


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie się atakują

Postautor: LadyLilyStyle » 16 sierpnia 2017, 20:30

Cavcia pisze:Niech przez jakiś czas nie mieszkają w jednej klatce, daj im do zrozumienia że tak nie wolno może jakieś kary np; dla jednej daj warzywko jakieś a dla tej która atakuje nie . Niewiem czy to pomoże ale próbój coś z tym zrobić :)


Nie sądzę, żeby jakiekolwiek kary pomogły. Wybacz, ale świnka jest po prostu za głupia, żeby zrozumieć, że nie dostała warzywka, bo ugryzła kolegę.

Myślę, że możesz albo próbować to przeczekać (moje też się gryzły, czasem do krwi) albo po prostu je odizolować. Zapewne prosie ci urosły i poczuły potrzebę ustalenia hierarchii. Jeśli już ją ustalą, ataki powinny ustać. Ewentualnie przeistoczyć się w niegroźne zaczepki ;)


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie się atakują

Postautor: Cavcia » 16 sierpnia 2017, 20:53

Właśnie nie miałam takiej sytuacji bo mam jedną świnkę ale sie tylko zastanawiam co może pomóc i co bym zrobiła na jej miejscu ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas