Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie świnek morskich-problem

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
skarpeta
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 17:18
Kontaktowanie:

Łączenie świnek morskich-problem

Postautor: skarpeta » 18 sierpnia 2017, 17:45

Hej!
Witam wszystkich, jestem nową użytkowniczką tego miejsca.
Mam pewien problem.
Posiadałam jedną świnkę przez 2 lata i nadszedł czas na kolejną. Chciałam sprawić Brawurce towarzyszkę, by była szczęśliwa. Po raz pierwszy mam dwa świniaczki. Udało mi się przeknonać rodziców (powiedzmy) i nabyłam świnkę miejscowość dalej od pani, która oddawała je za darmo.
Pierwsza świnka jest grubaśna, duża, krótkowłosa, oswojona i dla ludzi jest bardzo kochana, ma 2 latka.
Druga świnka jest również duża, puchata, długowłosa i ma 1.5 roku.
Obie to samiczki.
W tej chwili mieszkają obok siebie. Ich klatki stoją obok, żyją osobno. Mogą się oglądać.
Próbowałam je łączyć dwa razy.
Dzisiaj był ten "konkretny" proces łączenia.
Zrobiłam to na neutralnym gruncie, zrobiłam wybieg, na środku ułożyłam sianko i reszte żarełka. Ja trzymałam materiał, żeby je odzielić, a kumpela "psikadełko" z wodą.
Świnki na początku nie były sobą zainteresowane, ta puchata "wibrowała", a druga ciągle była zainteresowana żarciem. Prośki ruszały zębami (szczękały, wiecie o co chodzi) i ciągle się atakowały, gryzły. Ani jedna ani druga nie odpuszczały...
Bardzo często siusiały (chyba ze stresu). Trwało to ponad godzinę i ciągle się atakowały...był moment, że razem jadły i nic sobie nie przeszkadzały.
Po długiej gonitwie odłożyłam je do domków...
Boję się, że świnki się nie zaakceptują...i co ja wtedy zrobię?
Chciałam stworzyć cudne stadko, a one się po prostu nie lubią i żadna nie chce odpuścić. Obie mają zadziorne charakterki.
Pomożecie? Proszę o rady...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MagiaPL
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 sierpnia 2017, 21:45
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek morskich-problem

Postautor: MagiaPL » 1 września 2017, 1:04

Powiem Ci tak.. Często tak jest jak się chce połączyć dwie dorosłe świnki, tym bardziej że żyły one same a teraz mają nowe towarzystwo. Świnki takim zachowaniem chcą pokazać kto "rządzi" walczą o swój teren.
Myślę że świnki muszą się lepiej poznać, rób tak dalej wypuszczaj je na wybieg nie wsadzaj od razu do jednej klatki, bo nie będą miały gdzie uciec. Daj dużo jedzonka najlepiej takie smakołyki jakie świnki lubią ogórka, jabłko, zieleninę itp.
Sieć przy nich i obserwuj je, głaskaj. Tylko pamiętaj jak zaczną się gryź bądź ostrożna, bo mogą Cię ugryźć. Więc najlepiej mieć przy sobie rękawiczki gumowe :D
Miałam kiedyś podobny problem z moimi świniakami, ale po pewnym czasie się dogadały ;) Powodzenia !


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek morskich-problem

Postautor: ahimsa » 5 września 2017, 15:50

Oj ja teraz mam też ten problem, po długim - blisko 2 letnim mieszkaniu osobno próbuję połączyć świnki, na wybiegu były dziś pół godzinki, jutro znów je wypuszczę. Oboje mają temperamenty i już raz doszło do ugryzienia w zadek (no ale miały niestety mało przestrzeni), ale też widzę, że chyba nie ma innego wyjścia jak zaryzykować... Pozdrawiam... :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas