Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Postautor: Ptyś i ... » 23 września 2017, 14:01

Nie wiedziałem jak nazwać ten post, ale do rzeczy. Mam małą dla świnki klatkę. Przy podłożu jest 60 x 35 (ale NIE w prętach bo tam więcej : 70 x 40). I chodzi o wychodzenie. Kiedy chcę wyjąć świniaczka z klatki on po prostu ucieka przed moimi rękami, kiedy uświadomi sobie, że biorę swoje palce pod jego brzuch. Wtedy trudno jest mi go wyjąć. Kiedy go postawię na podłodze ten idzie za klatkę i biega wokół niej i chce po prostu tam wejść. Nawet kiedy klatka stała w moim pokoju przy jednej ścianie, a świnkę postawiłem przy równoległej ścianie to nawet wtedy biegiem przeszła do klatki 3 4 metry dalej. No przepraszam bardzo. Klatka mała, ale pobiegać już nie :wacko:.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Postautor: Kluzka » 23 września 2017, 14:09

Po pierwsze, kiedy decydujesz się na zwierzę to najpierw zapewnij mu dobre warunki. Klatka conajmniej 100 cm na DWIE świnki. Jeśli nie potrafisz zapewnić prosiakowi ani warunków, ani towarzystwa, to go oddaj. Albo, po zapewnieniu wszystkiego, co potrzebne, weź się za oswajanie porządnie.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Postautor: Ptyś i ... » 23 września 2017, 16:26

Spx warunki ma dobre. Ma towarzystwo. Mam od miesiąca go więc jak mam to zrobić i czemu masz napisane niżej If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Postautor: pyzka26 » 24 września 2017, 8:22

Ptyś i ... pisze:Spx warunki ma dobre. Ma towarzystwo.

towarzystwo innej świnki czy tylko Twoje? bo jak to drugie to zastanów się, czemu w Szwajcarii jest zakaz sprzedaży pojedynczej świnki morskiej? bo to silnie stadne zwierzęta są. nie wiem czy pracujesz czy się uczysz, załóżmy, że jedno z dwojga. te 7-8 godzin odlicz. potem spanie tyleż samo. dodaj do tego jakieś 2-3 godziny a to na zakupy, na wypad z przyjaciółmi itp. ile z tego zostaje dla świnki? a druga prosiak byłby z nią 24/7
no i nie, nie ma dobrych warunków- nawet na jedną świnię nie masz klatki minimum bo to jest 80cm.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Powierchnia klatki i dziwne zachowanie.

Postautor: Ptyś i ... » 24 września 2017, 11:40

Druga świnka no dobra, ale z klatkę muszę przerobić by było coś w stylu 1 piętra :D.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas