Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak oswoić świnkę morską?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Jak oswoić świnkę morską?

Postautor: Ptyś i ... » 11 października 2017, 20:42

Mam już go 2 miesiące. A w ogóle moja świnka "odwraca się od rzeczy internetu". Ma za mała klatkę już mówiłem kiedyś (i weźcie mądrale wyczyśćcie klatkę 120x100), ale świnka zamiast pohasać po pokoju ta od razu chce wejść do klatki.
Tylko proszę przeczytać całość i odpowiedzieć na oba pytania, a jak nie to chociaż na pierwsze.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

Natalia1701
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Jak oswoić świnkę morską?

Postautor: Natalia1701 » 13 października 2017, 11:40

Mi to wyszło naturalnie wszystko, już po godzinie przebywania w nowym domku Chrumek (świnka) zaczął wychodzić i jeść , zwiedzać klatkę. Zaczęłam do niego mówić i siedziałam przy jego klatce bardzo długo żeby oswoił się z moim głosem, potem pomału zaczęłam go głaskać, dawać mu jedzenie z ręki. I gdy zaczęłam go brać na ręce to po prostu z nim siadałam na sofe przytulałam go , głaskałam i mówiłam do niego aż wkońcu zaczął mi się rozkładać i usypiać i ziewać :). Jak świnka poczuję że jest bezpieczna i że ją kochasz to się oswoi , prędzej czy później ale musisz mieć dużo cierpliwości :) .


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Jak oswoić świnkę morską?

Postautor: Ptyś i ... » 13 października 2017, 18:14

A jak ma ją 2 miesiące. Chce żeby sama wyszła z klatki. Nawet za najukochańszą trawą nie może wyjść. Dupką zostaje w klatce, a jak go wziąłem (na siłę bo nie na siłę to za sto lat wejdzie) na ręce to często się niepokoi, (ostatnio chyba wynalazłem sposób, ale jeszcze nie spróbowałem: głaskać szybko, i "robić czuprynkę" ostatnio ciągle wydawał odgłos zadowolenia) a jak przykryłem go kocykiem (było późno) to ten jeszcze bardziej się denerwował. :( :sad: :confused:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas