Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

WAŻNE! :O

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

WAŻNE! :O

Postautor: Ptyś i ... » 16 października 2017, 16:31

Nazwałem to tak by więcej osób spojrzało na temat :naughty: ,ale przejdźmy do czterech pytań:
1. Kiedy byłem na dworzu i zabrałem świnkowi domek, a ten wszedł pod mnie. Czy jest oswojony?
2. Kiedy wypuszczam Ptysia ten biega wokół klatki i szuka wejścia. Czy to normalne?
3. Jakieś tipy do łączenia świnek?
4. Chce stworzyć większe pole do popisu. Ogrodzenie będzie zrobione z klocków, (pomysłowe? ;) )ale co polecacie na podkład: koc, ręcznik macie jakieś pomysły?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: WAŻNE! :O

Postautor: ahimsa » 16 października 2017, 19:33

Osobiście w takim razie zostawiłabym świnka w klatce, widać tam czuje się najbezpieczniej, nie wywierałabym presji, jeśli naprawdę zależałoby mi aby go oswoić. Ewentualnie zorganizowałabym jakieś bezpieczne wychodzenie z klatki jako możliwość, żeby mógł wyjść kiedy będzie chciał, w momentach gdy ktoś pilnuje, żeby nic się nie stało. Ptysiu i... to jest z jednej strony bardzo fajne, że domagasz się odpowiedzi na forum itd. masz determinację, ale z drugiej - czuję - jest w tym jakaś taka natarczywość, bałabym się natarczywości wobec małego zwierzątka, a często nasze skłonności są dość wielokierunkowe ;) :). U mnie świnki długo nie wychodziły z klatki, nie brałam ich na ręce, tak to niestety jest, że choć bardzo by się chciało czasem nasz mały towarzysz po prostu potrzebuje dużo czasu, a może taki już jest... Wiele odpowiedzi już padło, może tu ale i w Twoim otoczeniu jest ktoś kto coś podpowie, zobaczy, na żywo, ja np. zastanawiałam się, czy nie zaprosić pani weterynarz aby poobserwowała ze mną świnki, by coś podpowiedzieć w kwestii ich łączenia... Najważniejsze by Ptyś miał zdrowe jedzonko które lubi, wodę, sianko, wszystko podstawowe, co potrzeba... Na pewno jak będziesz go lubić, zaakceptujesz, że na razie po prostu lubi być w klatce, będziesz opiekować się nim zwyczajnie według tego wszystkiego co radzą tutaj i w miejscach, które czytujesz jeszcze, to wszystko będzie okay :) Może to jest dobry trening, na cierpliwość np... Pozdrawiam!


Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: WAŻNE! :O

Postautor: Magdaemilka » 16 października 2017, 19:47

Ptysiu pytasz non stop o to samo w prawie każdym temacie. Za kazym razem otrzymujesz prawie taka samą odpowiedz. Zakladasz nowe watki o innych tematach a pytanie znow takie same:/ Nikt nie poradzi ci nic innego jak do pory i jak to co jest w temacie oswajania ktory jest baaaardzo obszerny.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: WAŻNE! :O

Postautor: Ptyś i ... » 16 października 2017, 20:17

Dzięki ahimisa, że nie muszę go wyjmować bo już mnie tak wnerwiał, że chyba walnąłbym głową w klad56ige5 Ogólnie nie wiem czego on tak je dużo, że kiedy w losowym momencie dam ogórka to jest duży procent szans, że tego nie zje. :) ;)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas