Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Versele-Laga

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Versele-Laga

Postautor: leonka » 22 sierpnia 2014, 10:25

Trochę się na tej firmie zawiodłam. W sklepie internetowym zamówiłam 8 kg Cavia Complete. Przyszło opakowanie z napisem Complete, bez Cavia. Na opakowaniu świnki, oprócz tego króliczek i szynszyla. Pomyślałam "co to za badziewie zbiorcze?!", ale otworzyłam, zapach ten sam, wygląd się zgadza. Tutaj mój błąd - nie sprawdziłam, czy na opakowaniu podany jest skład tego "cuda". Okazuje się, że nie ma. Skończyłam starą CC, dałam nową porcję z tego wora 8 kg. Minął tydzień od rozpoczęcia opakowania, zaglądam Tofikowi w zęby - czarne plamki. U Tiny - może nie tak strasznie, zaledwie szarość, ale jednak. Pędem do apteki po kropelki z wit. C, dostają od poniedziałku cała czwórka i już widać poprawę. W CC jest 750 mg/kg wit. C, w seriach Complete dla królików i szynszyli tylko 100 mg/kg wit. C. Podejrzewam, że takowe niższe stężenie jest także w owym zbiorczym Complete. Wcześniej dostawali CC z worków 2,5 kg, do tego zieleninę + 2 inne tańsze karmy/przekąski VL i problemu z niedoborem wit. C nie było. Producent i sklepy internetowe wprowadzają kostumentów w błąd, oferując zbiorcze Complete przeznaczone dla świnek, szynszyli i królików jako Cavię Complete. A na polskiej stronie VL jak byk stoi, że CC jest sprzedawana także w workach 8 kg. Innego powodu niedoboru nie widzę, wszystkie świnki karmione od początku CC, problemu nie było. Dałam to nieszczęsne Complete - i od razu niedobór wit. C.
Dodam jeszcze, że termin ważności do połowy 2015, a więc karma nie jest przeterminowana.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Nejvii » 25 sierpnia 2014, 17:36

Firma przy większych opakowaniach używa uniwersalnych opakowań. Jest to sama karma ale przeznaczona do sprzedaży hurtowej. Produkt nie różni się ani składem, ani jakością - wyłącznie opakowaniem.

Zamawiamy w ten sposób notorycznie i gwarantuję, że objawy Twoich świnek nie wynikają z nowej karmy.


Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Versele-Laga

Postautor: leonka » 27 sierpnia 2014, 8:59

A tutaj mnie nie przekonasz, że to nie wina karmy. Świnki dostają różne warzywa i owoce, dużo trawy, mlecza i koniczyny, w końcu mamy sezon. Bliźniaki przez prawie 7 miesięcy życia nie miały problemów z uzębieniem. Zaczęłam nową karmę i klops. Swoją drogą - nie za fajnie to świadczy o producencie, że pakuje 8 kg karmy do "uniwersalnego" opakowania, nie zaznaczając bodaj najmniejszym druczkiem, że akurat ta karma jest dla świnek, a nie dla np. szynszyli, które, jak już pisałam, tak dużo wit. C nie potrzebują.


Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Lara1234 » 20 marca 2017, 7:02

Ja od wielu lat używam Cavia Nature i jestem zadowolona. Moje świnki zjadają ze smakiem. Kiedyś kupowałam inna ale w tedy jej nie jadły. Zawsze zostawaly ziarenka, a z Cavi zjadają całość. Kiedyś zamówiłam 10kg. ale za 3 razem jak zamówiłam to mole zerzarly i cale 9 kg poszlo do smieci. Teraz zamawiam 2,5 kg. razem z innymi rzeczami (jak sianko) i trzymam karmę w zamknietym pojemniku. Szczerze polecam!


Oxii
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Oxii » 20 marca 2017, 10:52

Lara1234 z jakiej strony zamawiasz karmę ? Też planuję w najbliższym czasie kupić większą ilość i chciałabym jakiś sprawdzony sklep.
Mam jeszcze jedno pytanie, jak zamawiałaś 10kg to przychodziło jedno duże opakowanie czy np. 2 x 5kg ? :)


Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Lara1234 » 21 marca 2017, 11:12

Jak zamawiałam to przychodzil worek 10 kg. Nie dzielony.

https://animalia.pl/versele-laga-cavia- ... oly/17725/

Tu zamówiłam :yes:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas