Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Versele-Laga

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: kin28 » 28 stycznia 2014, 19:35

ela pisze:Ja akurat uważam że ta karma nie jest taka dobra. Przynajmniej w moim przypadku. Świnka nie chciała jej jeść . Korzystałam z Cavia Complete. A poza tym larwy!
Jednak nie sugerujcie się moją opinią gdyż jest ona opisana względem mojego przypadku.

Nie każda świnka musi lubić. Cavia Complete to granulat, dużo świnek go nie lubi, Może akurat CN by posmakowała. No, a larwy, to każdemu się mogą zdarzyć, wystarczy, że źle zapakowane.
loczek1092 pisze:A mozna je razem mieszac ?

Pewnie :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: czikuczikulinka » 20 kwietnia 2014, 15:36

po zmianie karmy prosiaczkowi z ziarnistego syfu jaki poprzedni właściciel mu dawał, przerzuciliśmy się na VL Nature. Zawsze do opakowania wrzucam suszone warzywka: marchewkę, pietruszkę, buraczki, seler i mieszam - na początku to był jedyny sposób, żeby George tknął tę karmę. teraz już je ją normalnie ale z warzywek nie zrezygnowałam. jednak nie ważne jaką karmę ma i tak nigdy nie zjada wszystkiego - zawsze zostawia jakieś niedogryzione resztki.


Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Serwus » 14 czerwca 2014, 15:04

Moja świnka nie lubi tej karmy ! Nigdy jej nie tknęła mimo moich starań. Jedyna karma która mu smakuje to VP(granulat)


Awatar użytkownika
BartoszPtb
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 czerwca 2014, 9:45
Świnki morskie: Benek
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: BartoszPtb » 14 czerwca 2014, 17:51

Zaś moje prosiaczki zajadają się karmą Cavia Nature i żadnej innej nie chcą :), VP kole je w zęby i tylko wybierają dane składniki a drobnica zostaje ;) a co do koleżanki wyżej to uważaj z tym granulatem bo on tuczy, a do tego nie znamy składników tego wynalazku, a produkty Versele-Laga sobie chwalę, miałem już z nimi doczynienia podczas hodowli szynszyli czy świnek morskich :)


Pagie
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 13 lipca 2010, 18:35
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Czesiek
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Pagie » 6 lipca 2014, 21:21

Od czwartku testujemy z Bogusiem Cavię Nature i muszę powiedzieć, że to nowe ulubione cacko prośka :D Wcina aż się uszy trzęsą, mimo że troszkę przebiera, ale cóż, takie życie świniaka :tooth:


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: polik1 » 9 sierpnia 2014, 21:14

Witam!

Dla moich pierwszych świnek postanowiłem zamówić małe co nieco, żeby mieć jakąś kartę przetargową przty przełamywaniu lodów. :D .Padło na ciasteczka od Versele Laga (http://www.versele-laga.eu/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?ran=26167&pro=26188&fam=224&ani=5333&rac=0#Productvoorstelling). Niestety, zawiera on mleko i z tego powodu mam pewne obawy, czy świnkom nie wyrządzę żadnej krzywdy, choć z tego, co mi wiadomo, Versele Laga to raczej sprawdzona firma.

Czy mogę je podawać, przynajmniej dopóki się nie oswoją (1-2 na dzień)?


mania007
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2013, 11:06
Świnki morskie: Sobótka
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: mania007 » 11 sierpnia 2014, 15:41

Polik1, mysle ze mozesz sprobowac. Moja swinia woli dropsy :) one tez zawieraja mleko i jest w porzadku. Powodzenia w oswajaniu! :)


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: Nejvii » 13 sierpnia 2014, 15:48

Ciasteczka nie nadają się dla świnek! Jeżeli chcesz przypodobać się prosiakowi, lepiej podaj mu ulubione warzywko lub mleczyk.


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: polik1 » 13 sierpnia 2014, 19:53

Nejvii, tak też myślałem. Na szczęście kupiłem tylko 2 paczki, ktoś inny się z nich ucieszy.


pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Versele-Laga

Postautor: pelasia4444 » 14 sierpnia 2014, 17:49

Teraz ja opiszę moje doświadczenie z Versale-Laga. Kupuję Cavia Classic i na wagę CN i mieszam. Szczerze przyznam, że To co jest w Cavia Classic Vito wcina bardzo ładnie a CN zostawia na koniec i potem dojada. Zdecydowanie bardziej classic mu bardziej smakuje, ale i tak mu mieszam aby miał różnorodność.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas