Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Animals

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Chochlik » 28 grudnia 2010, 10:16

Karma Animalsa jest zła. Zobacz na sam skład. Swinki nie są ziarnojdami. A w tej karmie są same ziarenka. Postaraj sie przerzucic świnkę na granulat. Możesz stopniowo mieszać karme z ziarnami jakiejś lepszej firmy np. Vitakraft czy Versal Lage. W tych karmach est znacznie mniej kolorowych śmieci. A 0,5kg Cavia Crispy kosztowało jak wczoraj patrzyłam w kakadu 4zł. Nie ejst to więc duzy wydatek. Jednak mimo wszytsko polecam granulaty. Świnka zje wszystko i nie będzie wybierać co chce, a czego nie. Zrezygnuj z tej karmy.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Martex » 28 grudnia 2010, 20:24

Właśnie dzisiaj powiedziałam sobie, ze ostatni raz kupiłam tą karmę. Ale oczywiście , jak np. będzie późna sobota i będę musiała szybko lecieć kupić, to można ?

Jak jeszcze Mikuś był sam, to dawałam mu sam granulat, i bardzo wcinał ; )

Kiedyś granulat kosztował ok. 2 zł . Teraz cena się zmieniła ?


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Sandi » 28 grudnia 2010, 21:23

Po pierwsze, nawet jak jest późna sobota, to w sklepie zoologicznym dostępne są też inne karmy, nie tylko Animals.
Po drugie, sam granulat jest ok, bo świnka zjada wszystko i nic się nie marnotrawi.
Po trzecie, cena granulatu zależy od sklepu zoologicznego i od tego, jaką ilość się kupuje. U mnie w zoologicznym cena waha się między 2-3 zł. za woreczek "śniadaniowy".

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Martex » 29 grudnia 2010, 15:45

No tak, ale wiesz, ja już dawno nie kupywałałam w "Małym Zoo", chyba że ostatnio kolby dla świnek na gwiazdkę, ale ogólnie chodzę do tego nowego . To mówię ogółem do Sandi :)


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Animals

Postautor: Martex » 30 grudnia 2010, 15:57

A co sądzicie o sianie i trocinach Animals ?


Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: trociny Animals, siano Animals.

Postautor: NiCiA » 30 grudnia 2010, 17:03

Siana nie kupiłam.Ale słyszałam,że cena nie jest wysoka (ok . 1,60 zł ) i świnki czy też króliki je bardzo lubią.Jedyną wadą jest to,że spinacze,gdy się otwiera siano czasem do niego wpadają.A druga rzecz jest taka,że niektórzy znajdywali tam tzw. "niespodzianki" .Wiem,że ta firma jest niezbyt super,ale nie powiem,że w każdym sianie akurat znajdziemy robaczki.To zależy od przechowywania tego produktu w sklepie.Ale często to też może być wina firmy.
Przejdźmy teraz do trocin Animals.
Miałam je przed dry bed'em.Muszę powiedzieć,że nie są aż takie złe.Ładnie pachną,są wyprasowane,duża paczka takich trocin.Kosztowały u mnie w zoologicznym jakieś 2,50 zł.Ale to była na prawdę duże opakowanie :)


Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: trociny Animals, siano Animals.

Postautor: Mango » 30 grudnia 2010, 18:20

Ja czasami kupuję sianko Animals i moja świnka je uwielbia.Nie znalazłam tam robaków :D


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: trociny Animals, siano Animals.

Postautor: Martex » 31 grudnia 2010, 16:38

No a ja właśnie raz znalazłam. A trociny kupowałam na początku jak Miki był sam i wpadały muy do oka. Teraz kupuję większe.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Sandi » 1 stycznia 2011, 14:46

Ja raz na jakiś czas kupuję trociny Animals i są w porządku, nie mam zastrzeżeń. Są dość duże, prasowane, dobrze wchłaniają mocz i ładnie pachną.
Hm, siano ? Nigdy nie kupiłam.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Re: Animals

Postautor: Freeesh » 27 marca 2012, 20:26

Ja śwince kupuję trociny i siano z Animalsa, ale raczej daję jej trawę świeżą, a zimą siano 'z prawdziwej łąki' bo koszone na wsi, u rodziny. Trociny są normalne (z tego co wiem można kupić również jabłkowe, które fajnie pachną), aczkolwiek kiedyś kupiłam karmę z Animalsa dla chomika. Niespodzianka: białe, wijące się robaczki.
Cóż, ja dostałam świnkę która była na wsi, a tam żywiła sie sianem i swieżą trawą, oraz samym ziarnem. Dlatego też karma by jej odpowiadała, ale po przeżyciu z chomikiem, kupuję tylko karmę ... No zapomniałam :lol:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas