Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Vitapol

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: Susłowata » 1 maja 2013, 18:43

Vitapol produkuje rzeczy dobre, jak i koszmarne. Karma na pewno zalicza się do porażek firmy. Świnki morskie nie są ziarnojadami! Przyznam się, że przez pierwsze 2-3 miesiące karmiłam tym świnkę :/ A potem przerzuciłam się na Versele Lagę Cavia Nature. I co? Świnka tak jakby odżyła! Je znacznie więcej, sierść nie jest blada ani szorstka, tylko śliczna, kolorki są żywe, kudełki pięknie się błyszczą, są delikatne... Wnioski można wyciągnąć samemu.
Do tego w karmie znajduje się słonecznik! I do tego nie łuskany :/ Świnka może się zadławić, a do tego słonecznik strasznie tuczy. Jak każde zresztą ziarno.
A smakołyki? Większość z nich nie nadaje się dla żadnego zwierzaka, choć są i takie, które są godne pochwały ;)
Na przykład taka lucerna granulowana jest o.k. http://www.shamanpets24h.pl/lucerna-z-t ... a-gryzoni/
A tu przykłady kompletnej porażki, których na pewno nie dałabym Dropsiowi
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 31&cat=515 - cukier?! produkty piekarnicze? produkty mleczne?! (choć przyznam, że w przysmaku V-L też jest mleko, co nie znaczy, że to jest dla świnek zdrowe, a wręcz przeciwnie!) :sleepy:
http://petservice.pl/Vitapol,Vitburger- ... ,4657.html - tu nic pisać nie będę, wszystko widać jak na dłoni :confused: Barwniki, barwniki, barwniki! A "bułka"? Pewnie zawiera jaja, mleko...
http://www.petservice.pl/,Vitapol-Rozek ... ,4590.html - produkty piekarnicze?! wafel?! Można się domyślić, że zawiera jaja i mleko... :/
http://zoomedia.pl/product-pol-2849-VIT ... 000ml.html - widać niewiele, ale są to kolorowe ruloniki... Barwniki!
http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu ... .2615.html - mleko i barwniki :wall: (tego tym bardziej Dropsikowi bym nie dała - nie chcę, żeby był kanibalem :P )
To moja opinia, ale myślę, że większość osób się z nią zgodzi.

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Vitapol

Postautor: Konto usunięte » 2 maja 2013, 12:25

z tymi linkami co podałaś to mam takie same zdanie i nigdy bym tego nie kupiła
ale karmę Vitapolu podaję swoim świnką od zawsze i według mnie to jest dobra karma, a świnkom nic się jeszcze przez nią nie stało. Chociaż gdybym zarabiała dla siebie pieniądze to bym kupowała inną karmę lepszą no ale na razie jestem dzieckiem i mogę liczyć tylko na rodziców :/


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: vagina_denata » 2 maja 2013, 12:35

To nie jest dobra karma. To, że świnka nie padła po pierwszym kęsie nie oznacza, że jest dobra.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Vitapol

Postautor: Konto usunięte » 2 maja 2013, 12:43

vagina_denata pisze:To nie jest dobra karma. To, że świnka nie padła po pierwszym kęsie nie oznacza, że jest dobra.

no dobrze każdy ma swoją opinię ;)
gdyby ta karma była taka zła to by pewnie już nie mogli jej produkować, ja z firmy Vitapol kupuję Karmę i Kolby (Kolby rzadziej)
No ale mam tylko 13 lat (30 maja będę miała 14) i jestem zdana tylko na rodziców :/
a z tych linków co podała Susłowata to bym nigdy nic nie podała świnkom
Edit.
aha no i jeszcze trociny kupuję z ich firmy ;)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: Fafka123 » 2 maja 2013, 13:28

To nie jest i nigdy nie będzie dobra karma ;) Wiem, ze dla chomików czy myszy jest odpowiednia (jednak nie najlepsza!) ponieważ są to wszystkożercy. Moja mama kiedyś kupiła mi Vitapola. Wyjęłam opakowanie, spojrzałam na zawartośc i od razu zadzwoniłam do zachomiczonej koleżanki, bo nie dośc, że w środku masa zbóż do tego niełuskany słonecznik (świnka może się nim zadławić), kukurydza... Trociny tez kiedyś kupiłam jednak później nigdy już tego nie zrobiłam. Wyjęłam z opakowania przynajmniej 5 dużych kawałków po prostu drewna. :bored: Teraz mam matę i nie mam tego problemu ale nie kupiłabym jeszcze raz. Ale kolby sa ok ;) Co prawda moi lubią tylko te z lucerny (warzywna jakoś nie wchodzi). To, że przy logo widnieje napisa "najlepszy dla Twoich zwierząt" (czy jakoś to szło) nie znaczy, że tak jest.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: Paula » 2 maja 2013, 13:42

Macie kase to wydawajcie na karmy nawet 20 zl, sa jeszcze inne wydatki a jak sie ma jeszcze chomika i psa to tez idzie kasa na weta, podatek za niego i inne takie, dlatego mam tylko jedna swinke bo na 2 wiem ze bym nie dala rady, on sie raczej przyzwyczail do tego ze sam jest ale za to troche rozpieszczony jest. Niektorzy z forum pewnie maja tak ze nie musza tracic kieszonkowych swoich na wydatki dla zwierzakow tylko rodzice na to daja, ja np. swojemu wszystko za swoje kupuje (no mam te 20 lat wiec nie dostaje 10 zl tylko np. 100 lub wiecej) Wiec klatke za 89 kupilam za swoje, tak samo korki przez neta za 5 dych, na karmy tez wydaje swoje. Ale chcialam swinke wiec wiem z czym to sie wiaze

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: vagina_denata » 2 maja 2013, 20:19

Chanties pisze:
vagina_denata pisze:To nie jest dobra karma. To, że świnka nie padła po pierwszym kęsie nie oznacza, że jest dobra.

no dobrze każdy ma swoją opinię ;)
gdyby ta karma była taka zła to by pewnie już nie mogli jej produkować, ja z firmy Vitapol kupuję Karmę i Kolby (Kolby rzadziej)
No ale mam tylko 13 lat (30 maja będę miała 14) i jestem zdana tylko na rodziców :/
a z tych linków co podała Susłowata to bym nigdy nic nie podała świnkom
Edit.
aha no i jeszcze trociny kupuję z ich firmy ;)

Zupki chińskie też produkują, ale to nie oznacza, że powinno się je jeść.

A jeżeli chodzi o pieniądze - jak nie ma się warunków i funduszy na zwierzęta, to nie ma się zwierząt. Ja bym chciała wilczaka czechosłowackiego, ale w bloku go trzymać nie będę, więc uwaga, nie kupuję wymagającego psa. Mimo, że jest taki piękny, puchaty, mądry i przytulaśny. Otaczanie się połową zoo, jak 20 zł na karmę to za dużo to po prostu skrajna nieodpowiedzialność.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: Paula » 3 maja 2013, 9:27

no ja kupuje za 15 to cavia nature ale kiedys jak mialam swinke to miala za jakies 6 zl cos (niepamietam jaka byla to karma) no i jakos zyla sobie dobrze, nawet dobrze ze nie mialam neta bo bym sie tu zarejstrowala i by na mnie najezadzali jak na Chanties. Teraz jest inaczej wiec sobie moglam pozwolic na swinke bo prosiak zyje jak w krolestwie, ma hamaka w klatce, sporo miejsca (70 cm ale jest sama w klatce to jej starcza) Kupilam tez ta kule na sianko jak doradzaliscie wiec tak nie smierdzi bo nie sika po sianku. Wypuszczam tez go z klatki itp.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: Fafka123 » 3 maja 2013, 12:27

Przeciez nikt na Chanties nie naskakuje... To, że produkują wcale nie znaczy, że jest dla świnek odpowiednia. Karma bo karma i jak jest to dobrze ale jeśli ktos myśli na poważnie o zwierzaku chyba lepiej zainwestowac w coś lepszego niż Vitapol ;) Nie można zakładać, że kiedy kupi się zwierzaka jakoś będzie sobie żył na tym Vitapolu. Harry w pierwszych dniach pobytu u mnie dostawał Vitapol Premium. To samo co zwykły Vitapol tyle, że z dodatkiem gałązek. Potem kupiliśmy VL Cavia Complete i świnia odzyskała piękne, lśniące futerko no i stał się żywszy jednak najwięcej ze zmiany karmy zyskała sierść.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Vitapol

Postautor: alvantis » 24 czerwca 2013, 20:18

Teraz jak kupuję im VL Crispy Muesli to oświadczam że nigdy już nie tknę Vitapolu czy Megan i innych gorszych karm, widzę że bardziej wolą tą aktualną od tych gorszych.Teraz tak myślę że już wcześniej mogłam przerzucić się na tą VL bo aktualnie nie wyobrażam sobie kupić Vitapolu, moje świnki odzyskały lśniące futerko, a wcześniej nie było po nich tego widać.

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

  • Dołącz do nas