Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zuzala

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Zuzala

Postautor: borabora » 4 stycznia 2012, 23:04

Kupuję swojej śwince siano Zuzali, ale mam wątpliwości co do melisowego i ziołowego. Połowa kłosów jest brązowa, taka sucha i świnka po prostu to zostawia, zjada tylko te zielone. Nie wiem, czy to tak specjalnie, ale trochę mnie to dziwi. Czy tak jest w każdym opakowaniu?
Świnka o wiele chętniej je miętowe Zuzali, które w odróżnieniu od melisowego i ziołowego jest drobniejsze i całe zielone
Też macie ten problem?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: motylek1007 » 5 stycznia 2012, 9:36

niestety czasami mi sie trafiają takie paczki Zuzali gdzie widać, że sianko bardziej przypomina słomnę, jest brązowe, albo zółte. Szczególnie teraz. Latem i jesienią nie mam takiego problemu

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Konto usunięte

Re: Zuzala

Postautor: Konto usunięte » 5 stycznia 2012, 13:19

Jak lubi zileone sianko proponuje przerzucic sie na sieczke Dodsona,mozna kupic na przyklad tutaj,jest to sianko w innym procesie suszenie,zachowuje wszystkie wartosci swiezej trawy,polecam ,sprawdzilam na swoich swinkach,kupuje po 15 kg.i mam klopot z glowy :D
Załączniki
IMG_0025.JPG
1_1e48a60a9b59.jpg


borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: borabora » 5 stycznia 2012, 22:28

ruby_anger pisze:Jak lubi zileone sianko proponuje przerzucic sie na sieczke Dodsona,mozna kupic na przyklad tutaj,jest to sianko w innym procesie suszenie,zachowuje wszystkie wartosci swiezej trawy,polecam ,sprawdzilam na swoich swinkach,kupuje po 15 kg.i mam klopot z glowy :D

Fajne jest też Sianko Łąkowe, do kupienia np. w Kakadu, 1.8zł


Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: motylek1007 » 6 stycznia 2012, 10:25

kurcze ale fajne to duze sianko, ale szkoda ze od razu trzeba kupic takie wielkie opakowanie

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Doma1997
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Brownie
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: Doma1997 » 13 stycznia 2012, 16:51

no zuzala ma takie beznadziejne egzemplarze, kup w kakadu zwykłe sianko i bedzie ok

zdjęcie nie chciało wejść:( Brownie jest słodszy

Obrazek

mandzia2
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:51
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: mandzia2 » 9 marca 2012, 13:53

Też miałam bardzo dobre zdanie o tym sianku. Wydawało się być jednym z najlepszych na rynku. Choć trudno dostępne.Do czasu gdy kilka dni temu moja córka wyjęła z niego MYSZ. Myszka była w całości i ususzona najprawdopodobniej razem z sianem. Pomijam tu histerię mojego dziecka, ale co by było gdyby świnka to zjadła.Czy osoby pakujące to siano nie widziały co pakują do woreczków? Mam nadzieję że taka sytuacja się nie powtórzy, ale teraz mam obawy przed ponownym kupnem tego siana.


Konto usunięte

Re: Zuzala

Postautor: Konto usunięte » 10 marca 2012, 1:33

Sadze,ze siano pakowane jest tasmowo,a mysz w sianie to nic dziwnego,zdechlo sie jej,ususzyli ja z sianem i poszla w paczke,swinka myszy nie zje,nie boj sie,w takim przypadki duzo gorsza jest plesn i wilgoc,mysz poprostu wyrzuc.Ja kiedyz w sianku mialam saszetke po soczku dla dzieci,filtr od papierosa,tasme klejaca i 3 zywe pajaki :? ,wszystko w jednej paczce...


Awatar użytkownika
Caren
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 stycznia 2012, 10:18
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: Caren » 10 marca 2012, 9:25

Ja z niespodzianek z sianka VITAPOL miałam jakaś stonogę czy cokolwiek to było... Żywe oczywiście.


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Zuzala

Postautor: kin28 » 10 marca 2012, 17:08

Jeju, mi aż się niedobrze zrobiło :? Ja na szczęście niespodzianki nie znalazłam jakieś strasznej, poza garścią ziemi :shock: Taki korzeń z ziemią, wywaliłam. Gizmo na szczęście tego z VITAPOLu nie je, nie smakuje mu.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas