Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Vitakraft

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Vitakraft

Postautor: brokensword » 19 marca 2007, 10:22

Chciałam się podzielić z wami moimi ostatnimi doświadczeniami z różnego rodzaju pokarmem :) Gdy kupiłam moje prosiaczki, pierwszą karmą był Nestor, z którego byłam baaardzo zadowolona i serdecznie go polecam :) Niestety później nie mogłam jej nigdzie dostać i musiałam kupić inną... może się domyślić jak to się skończyło w moim przypadku... jednej ze świnek nie przypasował i jest alergia i w ogóle nie fajnie :/ (pare lat temu gdy mialam 2 inne świnki tolerowały ten pokarm) A teraz odkryłam w jednym z Łódzkich sklepów nowy ;) Wcześniej w Łodzi nie spotkałam się z produktami firmy Vitakraft :niepewny: ale moje świnki bardzo je lubią, mają ładną sierść, zjadają praktycznie wszystko co im nasypię (bez resztek porozsypywanych po klatce) także polecam ten pokarm :D jego minusem dla wielu właścicieli może być cena, która jest wyższa od ceny pożywienia innych firm. Ma jednak plusy o jakich wspomniałam, a dodatkowo jest specjalne rozgraniczenie dla świnek długowłosych ;)

Piszcie jeśli mieliście styczność z tą karmą i czy byliście/jesteście zadowoleni!?

P.S. Akcja - Zdrowie pupila uważam, za bardzo trafną :)

Nie znalazłam zdjęć w internecie, dlatego wstawiam zdjęcia swojej paczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 19 marca 2007, 11:58

Niestety ja mam co do tej karmy 1 zastrzeżenie, ale za to duże. Karma ta zawiera białka zwierzęce - co śwince morskiej jest potrzebne jak psu piąta noga. Świnka morska jest wegeterianinem i białko zwierzęce (przede wszystkim chodzi o tłuszcze) jest jej zbędne, a wręcz dla niej szkodliwe.

PS. Nie wiem czy informacja o białku zwierzęcym jest na opakowaniu, ale ja dostałam w sklepie taką książeczkę ulotkę - i tam są szczegółowo podane zawartości i składniki.

Dziwi mnie jedno - producenci karm dla psów dodają białko roślinne do karm dla mięsożerców, a producenci karmy dla gryzoni - dodają białka zwierzęce do karm dla roślinożerców.

Obrazek

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 19 marca 2007, 12:04

Ja też w tej chwili karmię je tym. Mam taką dużą paczkę 1,8 kg :)

Co do składników pochodzenia zwierzęcego, też kiedyś o tym słyszałam, ale podobno już to wycofali ze składu :zdziwko:


Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: brokensword » 19 marca 2007, 15:50

Ja też mam teraz paczkę 1,8 kg :D

Co do składników mam także ulotkę, ale nie mogę znaleźć wzmianki o tłuszczach zwierzęcych... możesz mi wskazać stronę, albo jakoś umiejscowić tą informacje!?

pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 19 marca 2007, 16:06

To jest 3 albo druga strona od końca i takie jedno zdanie - Karmy Emotion dla gryzoni zawierają białko zwierzęce, co korzystnie wpływa na wygląd sierści .... .

Ps. Ulotkę dostałam w listopadzie ubiegłego roku - była to pierwsza ulotka wprowadzająca przed wprowadzeniem karmy na rynek - być może teraz zdanie to zostało wykreślone, co nie oznacza, że skład karmy jest pozbawiony białka zwierzęcego :zalamany:

To chodziło o jakiś wyciąg ze skorupiaków :zdziwko:

Ulotkę gdzieś albo schowałam albo wywaliłam :/ sprawdzę wieczorem i postaram się wkleić fotę strony z ulotki

Obrazek

Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: brokensword » 19 marca 2007, 16:46

znalazłam ;)

Mieszanki dla świnek morskich oraz królików miniaturowych z formułą Grain Free zawierają składniki bogate w białka zwierzęce i włókno redukujące nieprzyjemne wzdęcia i pobudzające trawienie


patrząc na rysunek poniżej tej informacji sądzę, że chodzi o krewetki albo coś w ten deseń :|

co nie zmienia faktu, że na chwilę obecną z karmy jestem zadowolona.

Obrazek
Obrazek

picus33
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 października 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Vitakraft MENU Vital PREMIUM

Postautor: picus33 » 2 stycznia 2011, 18:00

Podaję jej tą karmę jak w temacie plus dodaje granulat Cavia Pro i...moja świnka trochę podziubie, ale prawie nic nie ubywa... już nie wiem, jaką karmę jej kupić... daję 2 plasterki ogórka, buraczka, nie raz seler czy marchewkę... natkę z pietruszki i koper to wcina... ale dziś biegunka że hej... sam nie wiem, jaką karmę kupić, żeby się zajadała... albo przegłodzić i dawać samą tą karmę i czekać, aż się nauczy je jeść... głupieję... już sam.
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:26 przez admin, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód: Jeśli takie posidasz, używaj polskich znaków. Używaj znaków interpunkcyjnych. Pamiętaj, jakie wyrazi piszemy osobno - a jakie oddzielnie.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: vitakraft menu vital premium

Postautor: Sandi » 2 stycznia 2011, 18:25

Nie należy zmuszać świnki do jedzenia czegoś, czego nie lubi.
Jest dużo dobrych karm, moja świnka nigdy nie lubiła karm Versele-Laga, karma Animals i Megan to praktycznie same ziarna, a świnki nie są ziarnojadami, więc nie są to karmy odpowiednio zbilansowane do potrzeb gryzonia.
Jeśli chcesz, możesz spróbować dać śwince inne karmy VL oprócz Cavii Pro i Vitakraft.
Vitakraft nie jest najlepszą karmą, ale jedną z tych lepszych, moja świnka ją uwielbia. Je ją na zmianę z Vitapolem.
Na twoim miejscu albo kupiłabym inną karmę VL, albo spróbowała sam granulat. Zobacz, jakie karmy twoja świnka lub najbardziej.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: vitakraft menu vital premium

Postautor: NiCiA » 2 stycznia 2011, 18:30

A spóbuj może VL Cavia Nature lub Complete ? To karmy z najwyższej półki i są uwielbiane przez świnki.
Na Twoi mmiejscu samego granulatu bym nie podawała.Karma jest jej potrzebna,w niej są odpowiednie składniki do jej rozwoju.Jak świnka ma biegunkę wybierz się szybko do wetrynarza!


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Vitakraft

Postautor: Damian_1 » 26 stycznia 2011, 21:34

Ja mam tą karmę od niedawna, tylko że kupiłem za 21.5zł, wydaje mi się że przepłaciłaś (albo mam mniejsze opakowanie).
Poprzednio miałem jakąś inną karmę vitakraft ale Łatek trochę jadł a Dyzia wogólę, więc kupiłem tą i ta im bardzo smakuje :)
Polecam ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas