Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Burgess Excel z porzeczką i oregano

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: Dorothi » 11 marca 2015, 8:25

Witam,
juz pytałam w dziale żywienia ale nikt nie odpisywał, może tutaj ktoś napisze czy miał do czynienia z tą karmą? Podobno w Anglii jest to nr 1 wśród karm dla świnek i jest bardzo smaczna? Ostatnio sklep Hipcio zaczął ją sprzedawać i zastanawiam się czy zastąpi u mnie Beaphar Care+. Jest trochę tańsza, bo 30zł za 2kg.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
thelovspig
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 3 lutego 2015, 9:05
Lokalizacja: jarosław
Świnki morskie: Szajba , Fanta
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: thelovspig » 15 marca 2015, 11:19

Hejka :)
Też zaciekawiłam się to karmą : D
Mój wujek w Anglii . ma 2 świnki, które jedzą tą karmę :D
Podobno bardzo im smakuje ;)
Cena jest świetna ^^
Co do brit animals..Dobre opinie, ale nigdy nie miałam do czynienia z tą karmą :)


Awatar użytkownika
thelovspig
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 3 lutego 2015, 9:05
Lokalizacja: jarosław
Świnki morskie: Szajba , Fanta
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: thelovspig » 15 marca 2015, 11:26

I do tego burgess excel zawiera duża ilość witaminy C ! :)


Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: Dorothi » 15 marca 2015, 13:40

Ja zamówiłam całe 2kg w Hipciu, bo tam mają za 30zł. Tanio jak na taką dobrą karmę. W pierwszym momencie świnki rzuciły się do miski i jadły a potem jakoś entuzjazm opadł i znowu wybierają granulki Beaphar Care+ a Burgess zostaje. Ale poczekamy zobaczymy, nie jest najgorzej, coś tam zjadają. Mam nadzieję, że przekonają się do Burgessa, tylko to musi trochę potrwać. Pachnie porzeczkami. Ale mam ochotę też wypróbować tą miętową, bo moje świnki uwielbiają świeżą miętę, może ta karma pachnie miętą...? A ta porzeczkowa z oregano ma takie malutkie te granulki jak dla chomika. Podobno tamta z mięta ma trochę większe półksiężyce.


Awatar użytkownika
Baolinaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 września 2013, 18:24
Świnki morskie: Nela&Ginni z Poodri
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: Baolinaa » 27 marca 2015, 16:55

Kupiłam też dla moich prośków na spróbowanie. Na razie im smakuje, ale co będzie później nie wiem, choć mam nadzieję, że wybrzydzać nie będą ;) W razie czego dam znać. Wstawiam jeszcze zdjęcia, dodam, że pachnie obłędnie.

Obrazek

Obrazek

Z tylnej strony opakowania jest fajny rozpis podstaw żywienia świnek morskich. Niby po angielsku, ale osoby, które choć trochę go znają powinny dać radę ;)


Elly
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 3 października 2014, 16:09
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: Elly » 31 marca 2015, 0:01

Burgess nie jest wcale taki zdrowy, ma w składzie wiele składników które są niedobre dla świnek np. mąkę pszeniczną, sól.


Awatar użytkownika
Niph
Hodowca
Posty: 18
Rejestracja: 28 września 2010, 23:24
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: Niph » 19 czerwca 2015, 15:01

Sól jest na samym końcu co oznacza, że są jej śladowe ilości. Ma za zadanie stanowić źródło sodu (w końcu sól to NaCl, chlorek sodu) oraz poprawiać smakowitość karmy. Zwierzęta w naturze też pobierają sól choćby z lizawek, jedząc glinę i szukając innych źródeł.

Pszenica jest tutaj zmielona a nie w postaci ziaren i ma za zadanie wyrównać analizę składu. Ale faktycznie mogło było być jej mniej.


paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Burgess Excel z porzeczką i oregano

Postautor: paulette » 22 sierpnia 2015, 13:37

Już od jakiegoś czasu czaję się na nią w Hipciu- na tą lub tą z miętą. Muszę następnym razem spróbować:)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas