Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dropsy

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
anka12314
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwietnia 2016, 21:15
Kontaktowanie:

Dropsy

Postautor: anka12314 » 7 maja 2016, 9:50

Hejo ^^ Mam pytanie. Świnka jest u mnie od nie dawna i słyszałam od mojej koleżanki, że prosiaczki nie powinny dostawać dropsów. Nie jestem pewna czy to prawda więc czekam na wasze rady. czy dropsy to takie duże zło dla świnki ?


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Zło ???!!!

Postautor: befana30 » 7 maja 2016, 10:20

Tak, kolezanka miala racje- dropsy, wszelakie ciasteczka czy kolby sa nafaszerowane kolorantami, konserwantami i innymi sztucznymi swinstwami typu spulchniacze, ktore doprowadzaja do wielu schorzen i nie sluza zdrowiu swinki, cos jak dla ludzi nadmierne spozywanie slodyczy.
Raz na "ruski" rok mozesz jej cos takiego zafundowac, ale naprawde rzadko.
Najlepiej jej kupic rozne ziolka i suszki z Herbal Pets, podac galazki z drzew owocowych, nawet liscie z krzewow jak maliny, porzeczki co bedzie dla niej o wiele zdrowsze, a dodatkowo da jej mozliwosc na starcie zabkow.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Zło ???!!!

Postautor: Lora07 » 7 maja 2016, 15:21

Zgadzam się z twoją koleżanką. Dropsy to świństwo!

Kocham prosiaczki xD

pannaświnkowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Zło ???!!!

Postautor: pannaświnkowa » 7 maja 2016, 18:08

zamiast dropsów, wiecej warzyw, swiezej trawy i owocow ;)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zło ???!!!

Postautor: GalaxySparkle » 7 maja 2016, 21:55

befana30 pisze:Raz na "ruski" rok mozesz jej cos takiego zafundowac, ale naprawde rzadko.
Wcale tego nie podawać. Wiemy, że to szkodliwe, więc po co. Tym bardziej, że świnka sama nie ma wyboru, ona jest całkowicie zależna od tego, co my jej podamy.
Najlepiej jej kupic rozne ziolka i suszki z Herbal Pets, podac galazki z drzew owocowych, nawet liscie z krzewow jak maliny, porzeczki co bedzie dla niej o wiele zdrowsze, a dodatkowo da jej mozliwosc na starcie zabkow.
Owoce, jak taki odpowiednik naszych słodyczy. ;) Z przysmaków godne polecenia są tylko produkty bezzbożowe JR Farm. Ciekawym urozmaiceniem jest podanie całej kolby kukurydzy, a także zasianie pola (np. z owsa). Jest tyle fajnych rzeczy, które można podać śwince, że na pewno nie będzie jej brakować dropsów. :)



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas