Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

problem z piciem wody z miseczki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: problem z piciem wody z miseczki

Postautor: ita79 » 8 kwietnia 2016, 0:25

zakupiłam w ostatnich dniach i przetestowałam jak się spisują:

- poidełko sprężynowe :
Obrazek

niestety , albo ja trafiłam na wadliwy egzemplarz, albo tak to robią.. po prostu kapało cały czas bardzo powoli samo z siebie. Świnki pić próbowały ale nie wiem z jakim skutkiem , bo skoro woda i tak uciekała to nie miałam jak się zorientować ile i czy one piją. Mniej hałasu robi niż kulkowe, ale niestety niezdatne poza tym.


- poidełko szklane ciśnieniowe
Obrazek
te jest świetne jak już się rozgryzie jak prawidłowo wypełnić :) , czyli zalać wodą również samą rurkę i dopiero strącić kilka kropelek sprawdzając czy bąbelki powietrza uciekają do góry. Świnki piją bezszelestnie, i bez żadnego wysiłku. Woda przy tym czasami skapnie dodatkowo , ale tylko wtedy i kropla/dwie.. Jedyny minus to mała pojemność- 50ml to największe dostępne, ale i tak to zostaje jako najlepszy wybór jak dla mnie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: problem z piciem wody z miseczki

Postautor: Melissa » 21 sierpnia 2016, 16:55

Moja świnka nie umie pić z poidełka więc daje jej wodę w miseczce i nie podnosi głowy do góry, tylko pije normalnie, tak jak np. kot. Ale muszę jej zmieniać wodę mniej więcej co godzinę bo ciągle wrzuca do niej karmę albo bobki xD


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: problem z piciem wody z miseczki

Postautor: befana30 » 28 sierpnia 2016, 18:45

Melissa pisze:Moja świnka nie umie pić z poidełka więc daje jej wodę w miseczce i nie podnosi głowy do góry, tylko pije normalnie, tak jak np. kot. Ale muszę jej zmieniać wodę mniej więcej co godzinę bo ciągle wrzuca do niej karmę albo bobki xD


Wlasnie po to stosuje sie poidla, a po poswieceniu odrobiny czasu dla swinki by pokazac gdzie jest woda i jak z tej "nowosci" pic, swinka sie napewno nauczy i przestawi na nieco kulturalniejsze chlipanie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas