Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z jedzeniem karmy

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Makwiatka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2017, 22:47
Świnki morskie: Waldek i Franek
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem karmy

Postautor: Makwiatka » 29 stycznia 2017, 1:56

Caviova pisze:Ps. Tak z ciekawości: Twoje świnki chodzą po samym pellecie?


Nie, pellet mają tylko w kuwetce, a reszta klatki jest wyłozona matą. :)


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem karmy

Postautor: befana30 » 29 stycznia 2017, 9:48

U mnie sie jeszcze nigdy nie zdarzylo by wcinaly do czysta dana karme- jakakolwiek by nie byla, zawsze znajdzie sie element, ktory im pod swinskie gusta nie podchodzi, wiec z tym sie trzeba po prostu pogodzic. Jesli widzisz, ze jakas karma znika w 90% to dobrze, nie ma sie czym martwic, bo akurat kulki jej nie smakuja- trudno.
Zreszta dobrze jest wprowadzic system wymienny nawet przy karmach, osobiscie od poczatku biore dwa typy- obydwa na wage, wiec nie mam mozliwosci podania nazwy- jedna to zwykly sprasowany pellet z suszkow i lucerny, a druga to mix wszystkiego po trochu- jakies ziolka, warzywa, owoce, patyczki, sianko nawet, sprasowany groch, nawet gdzieniegdzie dojrzalam nasiona luskanego slonecznika i wymieniam- raz kupuje ta zwykla, a raz ta roznorodna, bo ciagle podawanie tej samej karmy im sie z czasem nudzi i przestaja jesc. Poza tym sama karmy urozmaicam- nie ma dnia bym czegos nie suszyla na kaloryferach, ostatnio talarki marchewki, cukini, jablko i jarmuz- 2, 3 dni i wszystko wyschniete na wiory, a moje takie chrupiace rzeczy uwielbiaja i sa w stanie zjesc nawet znienawidzona cukinie, takze polecam taki system wzbogacania karm ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem karmy

Postautor: Żaneta_Radom » 29 stycznia 2017, 20:54

ooo u mnie Lary za cukinie zrobi wiele :) ale świeżą :) generalnie nie chcą mi jeśc suszonych warzyw tak chętnie jak świeżych.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem karmy

Postautor: Caviova » 29 stycznia 2017, 22:32

Żaneta_Radom pisze: generalnie nie chcą mi jeśc suszonych warzyw tak chętnie jak świeżych.


Ehh, to chyba większość właścicieli boryka się z tym 'problemem' :tooth: Cóż, jednak świeże to świeże :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas