Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witamina C

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Witamina C

Postautor: Karolajna » 5 marca 2009, 21:51

bezag pisze:Moim świnkom nic sie nie wykręca, zęby maja zdrowe

No na pewno. Dziewczyno zrozum: ORGANIZM świnkowy Nie wytwarza WIT. C. W naturze świnka nie żyje dosyć długo (zaledwie ok. 3-4 lata) bo albo coś ją zjada albo brakuje jej WIT.C.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika

Ania4810
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2009, 12:40
Świnki morskie: Felek
Kontaktowanie:

Re: Witamina C

Postautor: Ania4810 » 19 maja 2009, 22:46

nie wiedziałam ze wit c moze sie utlenic,ja mojemmu daje naturalną witamine C z cytryny,i jakos odpukac jeszcze mi ani razu nie zachorował ,nic mu sie nie dzieje


Awatar użytkownika
Peppa
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 2009, 14:55
Lokalizacja: Bytom
Świnki morskie: Peppa
Kontaktowanie:

Nie je witaminy C

Postautor: Peppa » 20 lipca 2009, 15:16

Moja świnka nie je witaminy C!1Dawałam jej marchęwke i pomidora, ale tego nawet nie doknęła!!Ona tylko zje pietruszka!
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2011, 23:39 przez admin, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód: Zmień nazwę tematu na opisującą pokrótce jego treść.

Obrazek

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Karolajna » 20 lipca 2009, 17:49

Jak je pietruszkę to dobrze- pietrucha zawiera trochę wit.C.
Ale warto jak już dolewać 5 kropli do żarełka (dla małej świnki) 10 kropli dla dużej.
Pamiętaj oczywiście że wit. C szybko wyparowuje!

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Pola1295
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 11:29
Lokalizacja: Białystok
Świnki morskie: Tutuś {*} , Limo, Babe :)
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Pola1295 » 22 lipca 2009, 20:53

Widocznie nie potrzebuje. Gryzonie są bardzo mądre - jedzą tylko te witaminy i minerały,których ich organizm potrzebuje ^^.

Hej,hej
Tu Pola1295 !!!

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Karolajna » 24 lipca 2009, 23:43

Pola1295 pisze:Widocznie nie potrzebuje. Gryzonie są bardzo mądre - jedzą tylko te witaminy i minerały,których ich organizm potrzebuje ^^.

Nie zawsze. Przecież świnka morska nie wytwarza wit. C i potrzebuje jej! jakby nie dostawała to pierwsze lepsze paskudztwo by ją napadło. Później leczenie, które w zależności od rozwijania się choroby kosztowne bądź nieskuteczne (w niektórych przypadkach).

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

chrupak
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 21:26
Świnki morskie: chrupak,,pipa,elvis i maluchy są u mnie jakiś czas
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: chrupak » 3 sierpnia 2009, 13:51

nie wiem co daje pietrucha, marchew jest dobra, ale świnki nie lubią pomidorów :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: :P :P :]
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:24 przez Magda_Oska, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód: Po pierwsze ortografia. Po drugie (z tego co wiem) nie ma słowa "marchewa". Po trzecie zwracaj uwagę na wyrazy, które pisze się osobno.


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Karolajna » 5 sierpnia 2009, 22:17

chrupak pisze:nie wiem co daje pietrucha, marchew jest dobra, ale świnki nie lubią pomidorów

Nać pietruszki ma w sobie wit. C-
Nać pietruszki zawiera bardzo dużo prowitaminy A. Korzystne jest także równoczesne występowanie żelaza i witaminy C.

Znam niektóre świnki które jedzą pomidora. U mnie Nutka je pomidory ale Kubuś nie próbuje.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Kathlen
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 marca 2009, 8:49
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Witamina C

Postautor: Kathlen » 26 sierpnia 2009, 18:32

Ja daje swojej śwince czystą witaminę C kupioną w aptece za ok. 8zł. Nazywa się CEVIKAP. 10 kropelek dziennie prosto do pyszczka. :tak:


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Witamina C

Postautor: nugatka » 9 marca 2010, 10:43

Tylko nie do wody! Po 5 minutach nie będzie w niej witaminy. I z niczym Broń Boże nie mieszaj! Kup w aptece najmniejszą strzykawkę i wlewaj witaminkę do pysia świnki, na początku może się wyrywać, ale z czasem się przyzwyczai. Ja daję Cebion kupiony w aptece, ponieważ jest konserwowany gliceryną, a nie weresanianem disodowym, który odkłada się w organizmie świnki, i nie wiadomo jakie szkody poczyni za jakiś czas. Cebion ma słodko-kwaśny smak. Wadą jest cena, około 14-15zł, ale warto zainwestować w zdrowie świnki.

Jeśli chodzi o dawkowanie: http://www.swinkimorskie.eu/witc.php


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas