Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Mango » 24 września 2011, 13:59

Mój Celiś ma 5 kg. C.Pro, za 48 zł, więc się opłaca, bo u mnie w zoologu 1 kg kosztuje 17.70 :roll:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Damian_1 » 24 września 2011, 14:12

No to tanio ale c. pro moje nie jedzą.


Awatar użytkownika
Domino
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 20:37
Lokalizacja: Gdynia/Reda
Świnki morskie: Oskarek [*], Roxy
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Domino » 24 września 2011, 14:21

Dobra, mój oskarek w poniedziałek dostanie karmę z firmy Vitakraftu. ;) Mam nadzieje że mu zasmakuje:)


DomikBorek
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 19 września 2011, 19:12
Świnki morskie: Tiger, Aguś i Rubinek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: DomikBorek » 24 września 2011, 14:36

damianek333 pisze:Za 100zł 10 kg cavi nature :?: To nawet tania ta karma ;)
10kg było by na bardzo długo.


Tak : http://animalia.pl/produkt,17725,105,Ve ... ature.html
Moja mama powiedziała, żebym tyle nie zamawiała, bo co roku u nas w domu myszy grasują. :evil:


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Talia » 24 września 2011, 14:49

pamiętaj że nie można za długo przechowywać karmy bo traci cd witaminy w tym witaminę C.


DomikBorek
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 19 września 2011, 19:12
Świnki morskie: Tiger, Aguś i Rubinek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: DomikBorek » 24 września 2011, 14:53

Dzięki Talia.Mam kolejny powód żeby nie zamawiać tyle karmy. :twisted: A, że traci witaminy to nie wiedziałam.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: vagina_denata » 24 września 2011, 15:35

DomikBorek pisze:Załóżmy, że ma oszczędności 100zł i kupi 10kg C. Nature to zostanie mu tylko 10zł. Nie rozumiem jak tego nie odczuje???

Co? Jakieś dziwne obliczenia przeprowadzasz...
Kupując duże opakowania mniej płaci się w przeliczeniu zł/kg i dlatego ogólne koszty są mniejsze.

np., bazując na cenach z Animalii:
opakowanie C. Nature 750g kosztuje 13,08 zł. Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 17,44 zł.
opakowanie C. Nature 2,5 kg kosztuje 35,71 zł. Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 14,29 zł
opakowanie C. Nature 10 kg kosztuje 93,48 zł . Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 9,35 zł.

Już rozumiesz?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Damian_1 » 24 września 2011, 15:40

Ja na przykład kupuje na allegro kilka mniejszych opakowań, żeby mi nie wietrzała karma itp. Dlatego kupuje kilka zeby zaoszczędzić na przesyłce, niektórzy sprzedający nawet wysyłają gratis jak sie zamawia za co najmniej 50 lub 100zł.


DomikBorek
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 19 września 2011, 19:12
Świnki morskie: Tiger, Aguś i Rubinek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: DomikBorek » 25 września 2011, 10:53

vagina_denata pisze:
DomikBorek pisze:Załóżmy, że ma oszczędności 100zł i kupi 10kg C. Nature to zostanie mu tylko 10zł. Nie rozumiem jak tego nie odczuje???

Co? Jakieś dziwne obliczenia przeprowadzasz...
Kupując duże opakowania mniej płaci się w przeliczeniu zł/kg i dlatego ogólne koszty są mniejsze.

np., bazując na cenach z Animalii:
opakowanie C. Nature 750g kosztuje 13,08 zł. Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 17,44 zł.
opakowanie C. Nature 2,5 kg kosztuje 35,71 zł. Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 14,29 zł
opakowanie C. Nature 10 kg kosztuje 93,48 zł . Po przeliczeniu: jeden kg tak kupionej karmy kosztuje 9,35 zł.

Już rozumiesz?


Tak cały czas rozumiałam, to, że jeżeli kupi się większą ilość to taniej wyjdzie, ale to co wcześniej pisałam mogę przetłumaczyć: Większy wydatek, ale starcza na dłużej.


Awatar użytkownika
Nelies
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 18:59
Świnki morskie: Maniek <3
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Nelies » 27 września 2011, 19:57

Moja mama, jako że była w mieście, jakże wspaniałomyślnie chodziła za Vitakraftem do wszystkich zoologów i nigdzie nie było. Jakie możecie mi inne karmy polecić?
Moja mama, nadal wspaniałomyślnie, kupiła więc dropsy Multi-Mix Vitapol. Czy mogę od czasu do czasu mojemu prośkowi te śmieci dawać, czy mu zaszkodzą?

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

  • Dołącz do nas