Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
MROOFQA
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 października 2007, 2:00
Kontaktowanie:

Re: gotowana marchewka

Postautor: MROOFQA » 9 grudnia 2007, 0:42

A ja bym tzw. krakowskim targiem postąpiła...
Jeśli nie chce surowej, to jako doświadczenie zrób tak: marchewkę pokrój na b. duże kostki i wrzuć na wrzątek np. na minukę. Wyjmij łyżką cedzakową / albo lepiej poproś mamę, żeby Ci pomogła/. Wystudź to i daj taki kawałeczek świneczce. Może zacznie jako gotowana i p[ote w środku zasmakuje w surowej :) . U mnie prośki zabijały się za marchewką. Teraz miałam ciążówki i mam maleństwa. W związku z tym wzmogłam bardzo podawanie natki, melona, ogórków. Kupuję im rzymską sałatę/pycha, dzięki Forum i świnkom spróbowałam/. Daję oczywiście wszystkim, nie tylko mamuśkom. Teraz na marchewkę się nie rzucają, o nie. Jeśli ocena gotowanej marchewki tak źle wypada u niektórych, to co powiedzą o ogórku? - podobno też prawie nie ma wartości... Możliwe, że duża zawartość wody tak się podoba świnkom, choć myślę, że nie tylko. One znają się na swojej ulubionej gastronomii.


Awatar użytkownika

MROOFQA
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 października 2007, 2:00
Kontaktowanie:

Re: gotowana marchewka

Postautor: MROOFQA » 9 grudnia 2007, 1:00

Całe lato bardzo kochały nać z rzodkiewek. Tera te, które karmią maluchy jej nie jedzą. Pewnie wiedzą genetycznie, że ich mleczko byłoby za ostre dla dzieci... Inne nadal rzucają się na rzodkiewkowe listki. Świnki i wiele innych zwierząt, zna się na tym, co jeść mogą, co im szkodzi. Poza tym, każda mono dieta jest zła. Zdaje się, że tylko banany zawierają z grubsza wszystkie potrzebne witaminki i mikroelement. Podobno. Moje świnki nie jedzą bananów. Może gdyby nie dostawały nic z roślin, kt luboą tylko granule i siano - jadły by i bananki. Nie wiem, takich doświadczeń nie robię. Nie chciały też suszonych bananów. Może to i lepiej, bo bardzo tuczą... Dużo jest warzyw, które jedni dają inni uważają, że nie wolno. Za kilka lat pewnie i ja i Ty będziemy mogły więcej powiedzieć na ten temat... :D


Awatar użytkownika
Poison
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 5 stycznia 2008, 15:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Igły z choinki

Postautor: Poison » 5 stycznia 2008, 16:03

Witam. Raz dałem śwince posmakować igłę z choinki i bardzo jej smakowało, bo szukała jeszcze. Moje pytanie to, czy nie powinny jej zaszkodzić? i czy gałązki z choinki można dawać?


Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Igły z choinki

Postautor: motylek1007 » 5 stycznia 2008, 17:29

nie, nie mozna...

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Igły z choinki

Postautor: Karena » 5 stycznia 2008, 17:30

Nie dawaj ani igieł, ani gałęzi z drzew iglastych. Jedyne dozwolone gałęzie z drzew liściastych. Nawet trociny i domki powinny być z takiego drewna, bo olejki jakie wydzielają drzewa iglaste są dla nich szkodliwe.

Duszek [*]

Kacha
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 18:21
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Igły z choinki

Postautor: Kacha » 11 stycznia 2008, 17:11

powinny być z drzew lisciastych, ale większość trocin wykonana jest z iglastych, tak samo jak ściółka ekologiczna, tzn granulat.


SwinkaMorskaDyzio
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 12:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Co dawac a czego nie

Postautor: SwinkaMorskaDyzio » 14 stycznia 2008, 22:12

Tak Nie widzę powodów żeby niemógł


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Co dawac a czego nie

Postautor: Magda_Oska » 14 stycznia 2008, 22:24

Zapraszam do przeczytania posta:
zywienie-f7/sucharki-t726/?hilit=winogrona

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

SwinkaMorskaDyzio
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 12:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Co dawac a czego nie

Postautor: SwinkaMorskaDyzio » 14 stycznia 2008, 22:30

O to będę wiedział bo w przyszłości gdybym tego nie wiedział założę się o 10000 złotych że bym mu dał :P


migacz
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 stycznia 2008, 19:43
Kontaktowanie:

PIECZYWO WASA......?

Postautor: migacz » 25 stycznia 2008, 15:18

Mój świnek "kocha" to jeść.
czy to może jej zaszkodzić?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas