Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karma Megan

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Karma Megan

Postautor: Pioropl » 18 listopada 2017, 12:57

Moja mam dziś była sama w zoologicznym i kupiła inną karmę niż zwykle czyli Megan,chciałam tą karmę od razu wyrzucić,ale oczywiście mama mówi,że nic się nie stanie jak raz dam inną karmę,a ja jej ciągle tłumaczę,że to może zaszkodzić śwince taki syf.Oczywiście się uparła i nie da rady wyrzucić tej karmy.Opakowanie aż 3000ml,więc nie wiem czy jednak dawać tą karmę aż się skończy czy dalej próbować coś wykombinować żeby to wyrzucić ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Karma Megan

Postautor: Ptyś i ... » 18 listopada 2017, 14:13

Jaki skład ma karma? Napisz wszystko po kolei. Jeśli ma dużo ziaren to podaruj ją zimującym sikorkom. Twoja mama pewnie (tak jak moja :/) "zna się na życiu" prawdopodobnie. Jak karmę to Versele-Laga Cavia Comlete. Droga, ale pamiętaj, że świnka w naturze nie idzie do zoologa i kupuje se żarcie. :lol: Po za tym słaba karma jest jak fast food. Więc nie musisz. ;)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Re: Karma Megan

Postautor: Pioropl » 18 listopada 2017, 14:27

Taki ma skład:pszenica, granulat, chleb świętojański, jęczmień, płatki zbożowe i kukurydziane, nasiona słonecznika, groch prasowany, suszona marchew, nasiona dyni, ryż preparowany.
Białko-13,4%,tłuszcze-5,2%,włókna-6,06%,popiół-0,16%,wilgotność-12,9
Właściwie karma to wygląda jak samo ziarno.Karmę to właśnie Versele-Laga kupuje ;) Ale wiadomo jak to mama,patrzy za czymś najtańszym.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Karma Megan

Postautor: Dona » 18 listopada 2017, 19:04

Pioropl pisze: Ale wiadomo jak to mama,patrzy za czymś najtańszym.

O wypraszam sobie, ja też jestem mama, a świnki to właściwie są mojego 14-letniego syna, a w życiu bym im takiej karmy nie kupiła :no: .
Próbuj przekonać mamę, może taki argument że jeśli ta karma im zaszkodzi, a są niestety duże szanse, to leczenie wyjdzie dużo drożej. Zmiana karmy u świnek zawsze powinna następować powoli, mieszając jedną z drugą. Raptowna zmiana i to na taki badziew, może się skończyć wzdęciem, a to jest niebezpieczne. Powodzenia.


Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Re: Karma Megan

Postautor: Pioropl » 18 listopada 2017, 19:50

Źle to sformułowałam :) Akurat moja mama w kwestii świnek jest obojętna,lubi je głaskać itp. ale jak karmę ma kupić to te najtańsze tylko,bo mówi,że po co im te najdroższe,bo i tak zjedzą wszystko.A z tym przekonaniem to ciężka sprawa,mówiłam jej tak,ale już mówi,że wymyślam,panikuje i nie będzie wyrzucać pieniędzy w błoto.Raczej kupie w poniedziałek tą karmę co zawsze i Megan potajemnie wyrzucę,albo dam sikorkom,może się nie zorientuje.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Karma Megan

Postautor: Ptyś i ... » 19 listopada 2017, 14:02

Jak w każdej chyba taniej karmie musi być duuużo ziarna. Chomiki by się ucieszyły, ale za dużo dla świnek morskich.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas