Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy świnka może pić mleko?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Czy świnka może pić mleko?

Postautor: Felaja4 » 2 lutego 2018, 20:05

Chodzi mi o mleko sojowe lub kokosowe. Wiem że świnki nie mogą pić mleka pochodzenia zwierzęcego ale co z tym roślinnym? W google znalazłam tylko informacje że mogą spożywać kokosa w nie wielkich ilościach, ale o mleku kokosowym nie było nic :) A chciałabym wiedzieć bo jestem ciekawa. Oczywiście nie chodzi mi tu o całkowite zastąpienie wody mlekiem roślinnym ale podawanie go od czasu do czasu jako smakołyk. Zresztą kogo by było stać na kupowanie mleka kokosowego dla świnki przez cały czas :D Bo mnie na pewno nie, a was? ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka może pić mleko?

Postautor: Kluzka » 2 lutego 2018, 23:51

Wiesz, niektórzy zwracają uwagę na swoją dietę i nie spożywają produktów odzwierzęcych, więc kupują mleko sojowe. To nazywa się weganizm i stać na to każdego, kto choć trochę dba o swoje zdrowie i o naszą planetę.
Myślę, że podawanie substytutów mleka krowiego świnkom morskim nie jest potrzebne, a wręcz szkodliwe. Nie wiem, co to miałaby być przyjemność dla prosiaka, żeby mógł pić takie rzeczy. To nie występuje w ich diecie i nie jest im w żaden sposób potrzebne. Lepiej rzucić więcej ogórka czy marchewki niż próbować eksperymentować na własną rękę. Jest tyle cudownych warzyw, z których można stworzyć bardzo urozmaiconą dietę, zaspokajającą w znacznym stopniu potrzeby żywieniowe...

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas