Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z jedzeniem

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Kapi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lutego 2018, 8:59
Kontaktowanie:

Problem z jedzeniem

Postautor: Kapi » 3 lutego 2018, 12:49

Cześć, moja świnka je tylko siano, nie je jabłka, marchewki, ogórka, próbowałem jej też podać trochę sałatki.. Też nie, dodatkowo mam taką mieszankę z zoologicznego też tego nie je... Nie wiem co mam zrobić.
Jeszcze jeden problem. Moja świnka bardzo mocno gryzie, czytałem że świnki gryzą z wyczuciem ale moja świnka gryzie tak że raz przegryzła mi skórę. Nic przyjemnego :P Można jakoś temu zapobiec?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem

Postautor: Kluzka » 3 lutego 2018, 14:01

Podstawę diety stanowi siano, później warzywa i dopiero karma. Owoce podajemy rzadko, w ramach smakołyków. Jaką karmę podajesz? Być może świnka zapycha się nią i nie chce później jeść warzyw.
+ nie podajemy sałaty, jest szkodliwa

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Kapi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lutego 2018, 8:59
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem

Postautor: Kapi » 3 lutego 2018, 14:20

Kluzka pisze:Podstawę diety stanowi siano, później warzywa i dopiero karma. Owoce podajemy rzadko, w ramach smakołyków. Jaką karmę podajesz? Być może świnka zapycha się nią i nie chce później jeść warzyw.
+ nie podajemy sałaty, jest szkodliwa

Bunny nature Guinea Pig Dream do 5 mies życia oraz karmę ziołowo warzywną od herbal pets


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem

Postautor: Kluzka » 3 lutego 2018, 19:04

Dzienna porcja karmy powinna stanowić 2% - 3% masy ciała świnki, być może prosiak zjada jej za dużo? Czasem prosiaki tak lubią karmę, że ani myślą tknąć siana czy mokrego jedzenia, często jest tak w przypadku VLCC. Bunny jest dobra jakościowo - kamień z serca, bo bałam się, że to jakiś Vitapol :P
Karma ziołowo-warzywna jest taka średnia, jeśli chodzi o Herbal Pets. Lepiej samemu tworzyć mieszanki z dostępych u nich suszków :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas