Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Szpinak w diecie świnek morskich

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Mey
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 lutego 2018, 13:31
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Szpinak w diecie świnek morskich

Postautor: Mey » 8 lutego 2018, 13:59

Witam, jest to mój pierwszy post na forum :) Mam pytanie, jak często i w jakich ilościach świnki morskie mogą spożywać szpinak (sklepowy - ponieważ nie mam możliwości pozyskiwania go z ekologicznych upraw)? Mam dwie świnki morskie, które uwielbiają szpinak ale na niektórych stronach wyczytałam, że nie powinno się go podawać świnkom morskim ponieważ zawiera on szczawiany, które powodują powstawanie kamieni szczawianowych - na stronie było napisane, że można podawać szpinak, ale 2-3 liście na dwa tygodnie. Ile jest w tym prawdy?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Szpinak w diecie świnek morskich

Postautor: Felaja4 » 8 lutego 2018, 16:50

To zależy od świnki, niektóre jedzą go tonami i nic im nie jest, a niektórym szkodzi nie wielka ilość. Zimą posiłek mojej świnki składa się z dwóch wielkich garści szpinaku i kilku plasterków jakiś innych warzyw i owoców znajdujących się w domu np. ogórek, jabłko, banan, rzodkiweka, pietruszka, papryka, winogrona(bez pestek), bazylia, seler.I taki posiłek otrzymuje codzennie na śniadanie, obiad i kolację, oprócz tego ma jeszcze siano, suchą karmę i wodę. Świnka ma taką dietę każdej zimy od 6 lat, i nic jej nie jest ani nie była nigdy na nic chora więc mojej śwince szpinak nie szkodzi :) Dodam jeszcze że szpinak też jest sklepowy, tego samego powodu jaki masz ty. Ale expertem nie jestem i niech wypowiedzą się też inni :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas