Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zjadł ziemniaka

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Zjadł ziemniaka

Postautor: Magdaemilka » 2 marca 2018, 13:43

Witam!! Czytałam gdzieś tutaj, że świnki nie mogą jeść ziemniaków. Tak się składa, że moje mają do dyspozycjii całą kuchnie jako wybieg. No i tak plączą mi się pod nogami jak tylko coś robie i żebrają i cuda wianki robią aby tylko coś dostać. No i dziś obierałam ziemniaki. Wyszłam z kuchni na kilka minut i jak wróciłam zobaczyłam, że Bodzio wcina już końcówke obierka po ziemniaku. Nie wiem jak duża mogła być. Zawsze sprawdzam, czy na podłoge nie spadło nic czym świnki mogłby by sie poczęstować. I zamiaram i zmywam podłoge dwa razy dziennie. Tym razem jakoś ten obierek mi wypadł i nie zauważyłam. Czy może zaszkodzić aż tak swince? Na co mam zwracać uwagę, na jakie jej zachowanie aby szybko zareagować?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: ahimsa » 2 marca 2018, 18:36

Hej i jak świnka? Nie wiem, co powoduje ziemniak, ale może zadzwoń do jakiekolwiek lecznicy dla małych ssaków i zwierząt egzotycznych i tam powinni telefonicznie udzielić porady... Mnie się kojarzy, że uwagę powinno zwrócić jakiekolwiek zachowanie - objaw - odbiegający od normy - biegunka, czy osłabienie, osowiałość... Kiedy mojej śwince podałam za dużo leku przeciwbólowego (przez nieuwagę, strasznie byłam zmęczona i pomyliłam leki), to od razu pędziliśmy po odtrutkę, którą zalecił weterynarz - węgiel aktywny, ale to po prostu była konsultacja z lekarzem, na konkretny problem on zalecił takie działanie, podał dawki, też po prostu dzwoniłam do lecznicy. Może jeszcze ktoś coś napisze, pozdrawiam, mam nadzieję, że będzie wszystko okay.


Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Magdaemilka » 3 marca 2018, 6:24

Wszystko z nim dobrze. Do tej pory nie zauwazylam zmian w zachowaniu wiec mam nadzieje, że tak zostanie i nic mu nie jest. Właśnie byłam w kuchni i jak co rano zaczął piszczeć, kicać, wbiega do klatki i z klatki jak to ma w zwyczaju i drzeć się tak że jedyne wyjście to zapchać mu ryjek papryką albo pomidorem. Czyli jak codziennie.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Darom » 3 marca 2018, 23:45

Teraz Ci świnka zdechnie.


Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Magdaemilka » 4 marca 2018, 7:36

Darom a niby po czym stwierdzasz, że zdechnie? Nadal ma sie dobrze bez żadnej zmiany w zachowaniu, jedzeniu czy wydalaniu. Wydaje mi się że jak dziś nic się nie dzieje to nic też nie powinno się stać.


Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Akara » 4 marca 2018, 18:57

Obierki od ziemniaka jak i sam ziemniak nie zaszkodzi śwince, jedynie co to prosiak moze miec po niej wzdecia albo troche przytyć i tyle. Nie masz sie o co martwić jednak pilnuj aby ta sytuacja sie nie powtórzyła


Awatar użytkownika
Havana
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2018, 21:28
Świnki morskie: Edek, Chrupka i Miętka
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Havana » 4 marca 2018, 22:54

Akara pisze:Obierki od ziemniaka jak i sam ziemniak nie zaszkodzi śwince, jedynie co to prosiak moze miec po niej wzdecia albo troche przytyć i tyle. Nie masz sie o co martwić jednak pilnuj aby ta sytuacja sie nie powtórzyła

Z tego co wiem świnki nie trawią skrobi ziemniaczanej


Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Re: Zjadł ziemniaka

Postautor: Akara » 5 marca 2018, 11:27

Nie trawią skrobi jak i mają problem z trawieniem zbóż przez co tyją


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas