Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mega wybredna świnka

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
agaopo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 marca 2018, 8:52
Kontaktowanie:

Mega wybredna świnka

Postautor: agaopo » 18 kwietnia 2018, 14:33

Chodzi mi głównie o suchą karmę. Szuka ona w tej miseczce nie wiadomo czego.
Wyrzuca noskiem wszystko z miseczki. Nie ma znaczenia ,czy będzie to mieszanka ,czy granulat. Szuka tego jednego ziarenka,ale chyba znaleźć nie może. Czytałam na necie o karmie "dla wybrednych" świnek. Nazywa się Brit Animals. Co sądzicie o tej karmie? Do tej pory miałam Cavia Complete, Versel Lage Natura i 2 jakieś tam "zwykłe" mieszanki.


Awatar użytkownika

Madian
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2018, 18:11
Kontaktowanie:

Re: Mega wybredna świnka

Postautor: Madian » 19 kwietnia 2018, 18:37

Można spróbować, sprawdziłam w internecie o tej karmie brit animals, i chyba żadnych przeciwskazań nie ma do dawania. Nigdy nie wiadomo co prośkom zasmakuje. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale jeśli masz fundusze, to można sprawdzić :)
Pozdrawiam cieplutko.


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mega wybredna świnka

Postautor: Sammy&Lucky » 19 kwietnia 2018, 21:42

Jak chcesz to możesz spróbować.
A mogę zapytać ile karmy jej dajesz? Świnki nie powinny jeść dużo karmy 10g -20g dziennie wystarczy. Najważniejsze żeby zawsze miała dostęp do siana którego powinna jeść najwiecej, potem warzywa i zioła i dopiero karma. :)

Ja bym zostawiła jej ta karmę co ma i dawała po troszku, jak zgłodnieje to zje, jak nie to nic.
Najważniejsze żeby jadła dużo, dużo siano i mieszankę warzyw.


agaopo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 marca 2018, 8:52
Kontaktowanie:

Re: Mega wybredna świnka

Postautor: agaopo » 20 kwietnia 2018, 11:45

Szczerze to nigdy nie ważyłam tego co jej daję, ale ma dostęp do karmy non stop.
W jej przypadku to raczej niegroźne,bo ona nigdy dla siebie nie znajduje tam nic dobrego. Podchodzi, szuka i odchodzi.
Sianka je dużo. Teraz mam dla niej ziołowe firmy Zuzala. Podaję też suszone zioła Herbal Pets. Oprócz tego ogórek,jabłko,papryka,czasami brokuł. Wszelakie liście tj szpinak,sałata rzymska,cykoria,bazylia,natka pietruszki i koperku.


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mega wybredna świnka

Postautor: Sammy&Lucky » 22 kwietnia 2018, 10:33

To brzmi jak dobra dieta. Pewnie się najada wszystko
innym. :) Nie martw się tym ze je mało karmy.
Masz wagę kuchenna? Zwarz 10g karmy. Potem to 10g karmy włóż do plastikowego kubeczka. Dookoła gdzie się kończy karma narysuj linie mazakiem. I masz miarkę do używania jak dajesz jeść :D

Spróbuj dawać tylko to 10g karmy na dzień i zobaczysz czy świnka będzie jadła. Co nie zje możesz codziennie wyrzucić i wsypać świeżej i nie będziesz marnować tyle pieniędzy na karmę.
A 10g powinno wystarczyć, jeśli świnka zje wszystko i się będzie wydawała głodna to można najwyżej dać 15g.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości

  • Dołącz do nas