Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Żywienie maluszków

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
xtentacy
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2018, 0:18
Kontaktowanie:

Żywienie maluszków

Postautor: xtentacy » 25 kwietnia 2018, 0:33

A więc witam, w styczniu kupiłam samczyka (Pepe), a dwa tygodnie później samiczkę (Hermi), byliśmy u weterynarza i w ogóle. Pani weterynarz kazała mi i mojej mamie ich oddzielić dopóki nie wykastrujemy Pepe niestety pewnej nocy Pepe się przedostał do Hermi, i jakieś dwa tygodnie później okazało się że Hermi jest w ciąży. W ten poniedziałek wieczorem urodziły się trzy maluszki i wszystko było dobrze, a przy porodzie nie było komplikacji, ale się martwię teraz. Hermi gdy jest z maluchami w domku cały czas się wierzga i prawie nie daje dobrze się najeść maluchom, a wychodząc wraz z nią próbują się dobrać do pokarmu, no ale trochę słabo Hermi im dake. Teraz się martwię trochę o maluchy i przyszłam prosić o poradę, bo może ktoś z was miał taką sytuację i mi doradzi co robić (Hermi interesuje się małymi, a jeśli na chwilę się je oddzieli to ona po pewnym czasie zaczyna ich szukać, a Pepe jest w oddzielnej klatce także nie ma powodu do obaw)


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Żywienie maluszków

Postautor: pimproczek » 25 kwietnia 2018, 18:22

nie powinnaś się tym za bardzo przejmować bo może hermi daje maluchom więcej jedzenia kiedy ty na nią nie patrzysz jeśli jednak nadal nie jesteś pewna możesz codziennie kontrolować wagę maluszków tylko pamiętaj że w pierwszych dniach waga maluchów spada



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas