Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trefne jedzenie...

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Trefne jedzenie...

Postautor: Monia » 16 sierpnia 2007, 20:55

Nie wiem czy Wam się to kiedyś zdarzyło, ale mi ostatnio coraz częściej zdarza się kupować jedzenie w którym po przesypaniu do pojemnika znajduję robaki. Nie wiem czy jest to wina sklepu czy producenta (chociaż wydaje mi się że raczej to drugie...), ale ja czymś takim nie będę przecież karmić swojego prosiaka... A najgorsze jest to że sklepy reklamacji nie przyjmują bo 'przecież my nie widzimy co jest w opakowaniu' :kwasny: Byłabym jeszcze w stanie zrozumieć gdyby to się zdarzało jakimś mało znanym firmom, ale Vitapol, na którym wydawało mi się, że mogę polegać... Ostatnio przerzuciłam się na Megan bo przynajmniej mam możliwość zobaczenia co jest w środku.

Teraz dostałam zboczenia i w każde jedzenie wpatruję się z uwagą i sprawdzam czy nic się tam nie rusza :P



Dlatego uważajcie co dajecie swoim zwierzakom, bo w pokarmach można znaleźć coś takiego... (pokarm podstawowy Vitapolu)

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: motylek1007 » 16 sierpnia 2007, 21:11

o kurcze, mi przez tyle lat sie nie trafilo nic, dzieki bogu bo bym padla, ale teraz bede sie juz przglaac z lupa...
No moze mialam tylko nieprzyjemnosci z siankiem Vitapola - prosiaki dostaly robakow i musialam ciagnac ich po wetach

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: admin » 17 sierpnia 2007, 9:53

Spory jest :zdziwko: Mi też się jeszcze nigdy robak nie trafił w pokarmie, ale będę zwracał większą uwagę.


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Monia » 17 sierpnia 2007, 12:47

To tylko jeden, którego udało mi się sfotografować... okropny widok to był :kwasny:
Czy oni przy produkcji tego jedzenia nie mogliby zwracać większej uwagi na jakość tego co sprzedają...? :/


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: *nicia* » 18 sierpnia 2007, 10:59

oni nie wsadzaja karmy z robakami - te robale legna sie w nieszczlenie zamknietych paczkach - ryz, makaron, kasza, mąka i wina ich jest taka ze nie szczlenie zamykaja opakowania a to jak postoji i torche wilgoci dostanie zaczyna miec wspolokatorow w postaci malych glizdek - nie raz juz wywalam makaron bo siedzialy na nim robaki - ja np ryze, kasze w woreczkach po otwarciu trzymam w lodowce, do maki wkladam lisc laurowy - jak ktos kupi wieksza ilosc karmy ktora postac bedzie musiala to niech tez wetknie tam listka - te robale nie lubia jego zapachu

Obrazek

Awatar użytkownika
Petunia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 16:19
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Petunia » 22 sierpnia 2007, 17:02

Ja osobiście kupuje pokarm na kilogramy więc widać czy coś w nich jest. Zgadzam się z tym że to nie wina producenta tylko warunków w jakich karma już po zapakowaniu jest przechowywana. Może warto zobaczyć w innym sklepie. Moja znajoma po kupnie karmy nie wychodząc jeszcze ze sklepu otwiera paczkę kiedy raz trafiły jej się robaki zwrócono jej pieniądze.

A pill to make you numb
A pill to make you dump
A pill to make you anybody else
But all the drugs in this world
won't save her from herself



Marilyn Manson-Coma White

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Brila » 23 sierpnia 2007, 11:01

OMG :szok:
Rany boskie, dobrze, że nam o tym Monia powiedziałaś...Lecę obejrzeć klatkę Nikego!!!

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Bercik » 23 sierpnia 2007, 12:01

*nicia* pisze:oni nie wsadzaja karmy z robakami - te robale legna sie w nieszczlenie zamknietych paczkach - ryz, makaron, kasza, mąka i wina ich jest taka ze nie szczlenie zamykaja opakowania a to jak postoji i torche wilgoci dostanie zaczyna miec wspolokatorow w postaci malych glizdek - nie raz juz wywalam makaron bo siedzialy na nim robaki - ja np ryze, kasze w woreczkach po otwarciu trzymam w lodowce, do maki wkladam lisc laurowy - jak ktos kupi wieksza ilosc karmy ktora postac bedzie musiala to niech tez wetknie tam listka - te robale nie lubia jego zapachu


Przyłączę się do twoich słów mnie się zalęgły robaki w mące!! mąke kupiłam dobrą bo jej użyłam a potem stała i zalęgły się w nie robaki
Niestety to wszystko rozwija się poza planem produkcji, ale ja bym to zdęcie ze zdjęciem opakowania wysłała meilem do producenta z notką że taka a taka sytuacja miała miejsce, bez żadnych nerwów na spokojnie, czysto informacyjna. Ja tak zawsze robię : jak kupiłam gazetę z kapelusikiem z którego sprał się nadruk to przysłali mi dwa w ramach przeprosin, ale nie oto chodzi może oni nie mieli takich sygnałów i np jest to wina magazyniera bo ma złe warunki przechowywania, a oni dopóki nie dostaną sygnałów to o tym się nie dowiedzą

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Sandra_&_Max
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 19 sierpnia 2007, 17:00
Lokalizacja: Komorów/k. Pruszkowa
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Sandra_&_Max » 26 sierpnia 2007, 16:26

Jeszcze mi się nie trafiły robaki z karmie z firmy Vitapolu.A karmiłam nawet tą karmą chomika a teraz świnkę. Ale będę uważać!

Pozdrowienia dla wszystkich prosiaczków!! :D

Elizabeth
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 23 listopada 2006, 10:54
Lokalizacja: Sucha
Kontaktowanie:

Re: Trefne jedzenie...

Postautor: Elizabeth » 28 sierpnia 2007, 18:30

Jedyne zwierzaczki na świecie, które we mnie budzą grozę.
Małe, wijące się robaki...
Fuuuj. Aż mi się wydaje, że coś po mnie chodzi, jak je widzę, nawet tylko na zdjęciach :rotfl:
Ja kupuję Megan jakoś tak od zawsze, i dobrze jest :D Z Vitapolu tylko kolby :]


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas