Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co lepsze siano i ziola ze sklepu czy zrobione samodzielnie?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Co lepsze siano i ziola ze sklepu czy zrobione samodzielnie?

Postautor: mysiapysia » 22 maja 2018, 23:05

Zapraszam do dyskusji. Mam świnki "zimowe" więc całą zimę i przedwiośnie wszystko musiałam im kupować. A że chciałam żeby były zdrowe i szczęśliwe, nie żałowałam niczego. Oprócz sianka zamawiałam im rozmaite mieszanki ziół i zioła pojedyncze oraz suszone kwiaty, m. in (wymienię tylko nieznaczna część) mniszek lekarski, skrzyp polny, babka lancetowata, liście truskawek, malin, porzeczek, pokrzywę, melisę, mięte itp. Świnki popcorningowaly z radości po każdym karmieniu(tak jest do dziś:)) ale mój portfel to odczul, dlatego wykorzystując fakt że rodzice i teściowie maja domy i działki na wsi, postanowiłam sama wiosna zacząć wszystko zbierać i suszyć. Efekt mnie zadziwił, bo bo np moj suszony naturalnie pod parasolem skrzyp jest idealnie zielony podczas gdy ten sklepowy jest zoltawy, nieraz wpadający w brąz. To samo tyczy się siana (dziadek kosi całą działkę regularnie). W moim jest przewaga źdźbeł zielonych i dużych a w tym kupionym gniot w wiekszosci żółtych, mimo że kupowałam w kilku rocznych źródłach. Ponadto zbieram sama z córką na łące gdzie nie ma spalin i nie siusiają psy na każdym rogu:) Mamy swoja plantacje malin, truskawek i porzeczek, nieograniczony dostęp do lak bez oprysków i terenów tzw "dzikich" gdzie rośnie pełno smakołyków uwielbianych przez świnki a niedostępnych w większych miastach np kwiaty chabru. A jak jest z Wami? Kupujecie takie rzeczy w sklepach czy suszycie sami?Planuje wystartować z firmą z naprawdę dobrymi cenami (wiem ile zwinki jedzą:)) i robię trochę badanie rynku, ale jestem ciekawa ile osób z tego forum by byłą zainteresowana, gdybym zapewniła najniższe ceny na rynku i gratisy. Zachęcam do wypowiedzi, pozdrawiam.


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Co lepsze siano i ziola ze sklepu czy zrobione samodzielnie?

Postautor: pimproczek » 20 czerwca 2018, 15:48

wydaje mi się, że twoja propozycja z otwarciem sklepu jest bardzo zachęcająca i jeśli go otworzysz lub już otworzyłaś to bardzo chętnie coś z asortymentu kupię. A co do tego jakie jest lepsze to chyba raczej domowe zioła i sianko bo wiesz co się z tymi przysmakami działo i te sklepowe sianka mogą być z jakimiś grzybami czy coś takiego.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas