Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karma

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
kornflejks
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lipca 2018, 10:49
Kontaktowanie:

Karma

Postautor: kornflejks » 21 lipca 2018, 11:06

Witam, tydzień temu weszłam w posiadanie rocznej świnki, kierując się radą koleżanki, zakupiłam jej karmę bephar nature i tu pojawił się problem, świnka ani myśli tknąć tej karmy, ochoczo zajada wszelkiej maści zieleninę (natkę pietruszki, koperek, liście kalafiora jak się trafią) zajada też marchew, czerwoną paprykę i ogórka no i oczywiście sianko a karmy ani myśli ruszyć. Myślałam, że może najada się zieleniną i dlatego nie je karmy więc wczoraj przez cały dzień miała tylko siano, wieczorem zrobiła się osowiała, ożywiła się po zielenince. Jakieś pomysły dlaczego tak? Trochę poczytałam i świniaki raczej przepadają za tą karmą... Są jakieś sposoby na przekonanie świnki do jedzenia karmy?


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: Darom » 21 lipca 2018, 14:58

kornflejks pisze:Są jakieś sposoby na przekonanie świnki do jedzenia karmy?
Oczywiście, że tak. Tą karmę co masz to wyrzuć do kosza, bo się do niczego to nie nadaje. Wszystkie świnki najbardziej uwielbiają karmę Versele-Laga Complete Cavia :) - Kupisz to zobaczysz jak świnka będzie to wcinać aż jej się będą uszka częsły z radości. Polecam: https://www.ceneo.pl/31262232 - To jest to, co świnki kochają przecież najbardziej :ok: I jeszcze skrzypek polny z Kakadu uwielbiają bardzo mocno. :yes:

Obrazek


Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: Klodiq » 21 lipca 2018, 21:31

Popieram Daroma. Moja świnka też była bardzo wybredna co do karmy, zmieniałam ją chyba 3 razy i za 4 się udało. Najbardziej neutralna jest chyba Versele Laga - Cavia Complete. Polecam jednak kupować ją w sklepach internetowych, bo stacjonarnie ceny są z kosmosu, przynajmniej u mnie.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: MixQQ » 22 lipca 2018, 12:43

Mój nie lubi complete - za to kocha "Versele Laga Cavia Nature" i tą Ci polecam


kornflejks
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lipca 2018, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: kornflejks » 23 lipca 2018, 11:28

Dziękuję za porady, karma zmieniona przypadła do gustu, świnka nawet koperek zostawiła i zabrała się do michy z karmą :)


kornflejks
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lipca 2018, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: kornflejks » 24 lipca 2018, 7:08

A jednak prosiak po pierwszym WOW, wrócił do starego trybu "w oczekiwaniu na zieleninę". Byłam u weta, nie stwierdził nieprawidłowości, świnka chyba po prostu nie lubi suchej karmy. :(


Awatar użytkownika
Cavka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 września 2018, 13:36
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Henryk i Loki
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: Cavka » 5 września 2018, 13:44

Moze po prostu sprobuj go delikatnie przygłodzić co do świeżych roślinek? Nie majac wyboru jest szansa, że zacznie jeść.


Awatar użytkownika
ocersis
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 września 2018, 14:03
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Świnki morskie: Hugo i Gremlin
Kontaktowanie:

Re: Karma

Postautor: ocersis » 5 września 2018, 14:07

Może nawet nie przygłodzić, ale zdecydowanie warto ograniczać dostęp do zieleniny. Jeśli zauważy, że nie najada się samymi roślinami, będzie musiała jeść karmę i koniec. Potem stopniowo zmniejszaj ilość zieleniny jeszcze bardziej, żeby świnka jeszcze bardziej się przekonywała do karmy.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas