Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kilka pytań nowego posiadacza prosiaków

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
fosforus
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 listopada 2018, 22:42
Świnki morskie: Bąbel, Trąbel
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań nowego posiadacza prosiaków

Postautor: fosforus » 18 listopada 2018, 13:42

@darom. Nie cały dzień ale jeden posiłek dałem im mniejszy i od razu więcej siana poszło.

Jednak nie zauważyłem żeby cokolwiek piły. Martwi mnie to


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań nowego posiadacza prosiaków

Postautor: ita79 » 18 listopada 2018, 21:56

wiesz jak się wstępnie sprawdza u ludzi czy nie są odwodnieni? U świnek analogicznie- łapiesz za taką ilość skóry na karku jaką się da dwoma palcami (tak jakbyś chciał uszczypnąć) - unosisz w miarę możliwości - nie na siłę by sprawić ból , tylko do lekkiego oporu .. i przyglądasz się jak szybko skóra wraca na miejsce - czyli jak bardzo jest elastyczna. Jeśli natychmiast nie wróci na swoje miejsce tylko wolniej opadnie, to znaczy że zwierzątko odwodnione.
Jeśli sam nie jesteś pewien wyniku to pierwszy lepszy weterynarz odwodnienie określi (byle się nie brał za szukanie innych problemów - bo resztę lepiej zostawić specjaliście.

ps. próbowałeś testu z miseczką ? Warto wstawić zwykłą (ciężką ) miseczkę z wodą i zobaczyć czy świnka się zainteresuje. Jak będzie piła z miseczki to będzie jasne że nie umie z poidełka korzystać /boi się go.



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas