Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sałata i grejfrut

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
EwaK
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 listopada 2018, 7:39
Kontaktowanie:

Sałata i grejfrut

Postautor: EwaK » 30 listopada 2018, 13:54

Mam świnie w zaawansowanej ciąży, jest u nas 4 dzień, przygarnelismy ja od Pani która nie mogła się już ją zajmować. Czy świnka w zaawansowanej ciąży (zostało jej Góra kilka dni) może jeść grejfrut i sałatę zielona z rukola. Przyznam że na jednej stronie czytałam że sałata tak na innej że sałata nie. Punia jest bardzo zestresowana, głównie siedzi w domku, jedyne co jadła to siano i ogórek. Dopiero wczoraj pierwszy raz się napila. Podawała cukinie pietruszkę marchew paprykę czerwona ale nic nie zjadala. Wczoraj dałam jej liść sałaty i aż się cała trzesla z radości. Kiedy skończyła wydała z siebie pierwsze urocze świńskie dźwięki od kad u nas jest. Dałam jej jeszcze kawałek. Bardzo jej smakuje i nie wiem czy mogę jej podawać tak po 2 liście raz dziennie? No i grejfrut, czytałam że można ale czy sam środek czy skórkę też? Obstawiam że bez skóry ale muszę się zorientować :) pozdrawiam :)


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Sałata i grejfrut

Postautor: Cavcia » 30 listopada 2018, 22:26

Świnki morskie mogą jeść owoce, takie jak jabłka, gruszki, truskawki, maliny, brzoskwinie, nektarynki, arbuzy, banany, melony, ananasy, agrest, borówki, porzeczki, kiwi i wiele innych. Przyjęło się, że świnki nie mogą spożywać cytrusów i innych produktów zawierających choćby niewielkie ilości związków cyjanu. Ale nie jest to do końca prawda. Owszem, cyjanowodór może być szkodliwy, ale tylko w nadmiarze, i należy o tym pamiętać! Substancję tą zawierają pomarańcze, nektarynki, grejpfrut, czereśnie, wiśnie oraz śliwki. Z owoców świnki nie powinny spożywać winogron, ponieważ powodują wzdęcia.A sałatę może ale najlepiej z własnego ogródka/działki ponieważ te ze sklepu mogą być popsikane różnymi preparatami i nawozami chociaz ja dla swojej 1 świnki podawałam i nic sie nie stało,myślę że w małych ilościach nie zaszkodzi :)


EwaK
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 listopada 2018, 7:39
Kontaktowanie:

Re: Sałata i grejfrut

Postautor: EwaK » 30 listopada 2018, 23:02

Cavcia pisze:Świnki morskie mogą jeść owoce, takie jak jabłka, gruszki, truskawki, maliny, brzoskwinie, nektarynki, arbuzy, banany, melony, ananasy, agrest, borówki, porzeczki, kiwi i wiele innych. Przyjęło się, że świnki nie mogą spożywać cytrusów i innych produktów zawierających choćby niewielkie ilości związków cyjanu. Ale nie jest to do końca prawda. Owszem, cyjanowodór może być szkodliwy, ale tylko w nadmiarze, i należy o tym pamiętać! Substancję tą zawierają pomarańcze, nektarynki, grejpfrut, czereśnie, wiśnie oraz śliwki. Z owoców świnki nie powinny spożywać winogron, ponieważ powodują wzdęcia.A sałatę może ale najlepiej z własnego ogródka/działki ponieważ te ze sklepu mogą być popsikane różnymi preparatami i nawozami chociaz ja dla swojej 1 świnki podawałam i nic sie nie stało,myślę że w małych ilościach nie zaszkodzi :)

Bardzo dziękuję a odpowiedź. Zostało jej kilka dni do porodu, nie bardzo chce jeść nic poza sianem. Jak dałam jej sałatę że świeża natka pietruszki i ogórkiem zielonym to prawie wpadła do miseczki z radości :) stąd pytanie bo mogłaby to jeść i jeść


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Sałata i grejfrut

Postautor: Cavcia » 1 grudnia 2018, 13:02

Niech je jak najwiecej witamin,to bardzo ważne przed porodem ;)



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas