Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karma bez granulatu - jaka?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
AnKo
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 2018, 12:59
Kontaktowanie:

Karma bez granulatu - jaka?

Postautor: AnKo » 20 grudnia 2018, 12:20

Cześć i czołem.
Mam pytanie na temat: jedzonko.
Karma. Jakie by nie były większość posiada granulat - których moje świnki nie zjedzą.( inne znów maja za mało wit c ) Próbowałam już opcji - zgłodnieje to zjedzą. Niestety się nie udaje. Od mniej więcej miesiąca próby kończyły się wyjadaniem ziół, które dosypywałam do misiaczki a granulat po prostu zostawał. Jak były głodne a specjalnie zostawiałam karmę to po prostu histeryzowały i zaczęły wołać o jedzenie. Jak starszy się złości bo nie ma jedzonka to zaczepia młodego który jest z nami od tygodnia... i jeszcze się przyzwyczaja. Z tego co wiem były karmione ziołami sianem i warzywami, ale znów chodzi przecież o witaminę c i włókna..
Podzielcie się radami! Warzywa z witamina C są pomijane bo im najwidoczniej nie smakują. Na sile im tego nie wepchnę, a na Facebookowej grupie - na każde pytanie które zada ktoś o jedzenie - odsyłani są do postu, który pokazuje karmy z granulatem.. :(


Awatar użytkownika

Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Karma bez granulatu - jaka?

Postautor: Andzia001 » 20 grudnia 2018, 16:15

Podawaj witaminę C w kroplach ze strzykawki. Ja kupiłam w aptece dla dzieci i każda dostaje 5 kropli dziennie. Jeśli chodzi o granulat to moje tak samo nie chciały, mam karmę Versele Laga Cavia Nature i ta bardzo im smakuje.



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas