Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Postautor: Gegoru » 27 grudnia 2018, 22:45

Witam,

Starałem się znaleźć podobny temat, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedniego, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, że stworzę nowy :)

Do sedna. Mam kilkumiesięczną świnkę (jest z nami od września). Od osoby, od której ją otrzymałem, dowiedziałem się, że jeśli chodzi o suchy pokarm, to świnka była karmiona Versele Laga Muesli i taką paczuszkę na start otrzymałem. Oprócz tego miałem jeszcze ziółka uzupełniające/podstawowe. W międzyczasie dokupiłem Versele Laga Nature, a po niej, Versele Laga Complete. Od weterynarza dowiedziałem się, że Versele Laga Muesli, to jednak nie jest jakiś super pokarm, bo nie jest w formie granulatu i zawiera dużo skrobi, bo może powodować otyłość i problemu u świnki. Skończyłem paczuszkę i teraz świnka jest na samym VL Complete. Oczywiście oprócz tego zawsze ma siano, wodę i warzywa/jarzyny (w tym bogate w witaminę C).

Moje pytanie jest następujące. Czy zostać przy Versele Laga Complete czy bawić się w mieszanki np. VL Complete i Nature, od czasu do czasu Muesli i ziółka? Czy może VL Muesli nie jest takie złe, tylko weterynarz nie potrzebnie nastraszył (nie wiem czy ktoś tak karmi świnkę i wszystko jest ok)? Co jest najlepsze dla świnki. Świnka je ładnie chyba każdą karmę, może z delikatnym wskazaniem na Muesli. Chodzi mi czy bawić się w kilka opakowań suchej karmy czy nie wydziwiać, mieć jedną VL i to wystarczy do szczęścia? Z góry dzięki za odpowiedź :)


Awatar użytkownika

HaBuNia
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 listopada 2018, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Postautor: HaBuNia » 29 grudnia 2018, 18:02

Hmm ja swoim świnkom daję VL Cavia Complete rano, w południe dostają porcję ziół, a na wieczór warzywa/owoce/zieleninę no i oczywiście siano i woda 24/7. Ja żeby czasami miały coś od życia kupuję im jakieś "smakusie", które mogą jeść.

paukania - mój świnkowy instagram, zapraszam :D

LidiaŻ
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 13:42
Kontaktowanie:

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Postautor: LidiaŻ » 30 grudnia 2018, 13:53

Weterynarz miał rację. Z Muesli zazwyczaj wybierają tylko niektóre składniki. Ważne jest by jadły wszystko, co powinny, a to zapewnia karma w granulacie. Complete to bardzo dobry wybór. Bardzo ważne jest też dobrej jakości siano. Oczywiście do tego warzywa i inna zielenią, najlepiej 2 razy dziennie.


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Postautor: Cavcia » 30 grudnia 2018, 16:25

Możesz pomieszać; VL Cavia Complete z VL Cavia Nature i oczywiście świeże owoce,siano ,woda. ;) Dla świnek morskich jest CAVIA NATURE(urozmaicony, z wyciągiem z jukki), CAVIA NATURE RE-BALANCE(urozmaicony, taki "light"), CAVIA CRISPY(urozmaicony, sporo tańszy niż pierwszy, ma więcej granulatu), oraz CAVIA PRO i CAVIA COMPLETE- to są jednolite granulaty. Bardzo dobra jakość.


Tosia1
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2018, 11:12
Kontaktowanie:

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Postautor: Tosia1 » 30 grudnia 2018, 18:40

tak jak Cavcia pisze możesz pomieszać, ja próbowałam wielu karm ale najchętniej jedzona jest VL Complite.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 1 gość

  • Dołącz do nas