Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 13 marca 2019, 17:19

Wczoraj kupiłam dwie młodziutkie świnki. Kupiłam je w sklepie zoologicznym do którego nigdy nie miałam zaufania, wręcz przeciwnie. Gdy wróciłam z nimi do domu zaczęłam głaskać jedną z nich i wyczułam pod palcami małe zgrubienia. Ale to pisałam w innym poście i dowiedziałam się że to albo grzybica albo rany po pogryzieniu. Niestety dzisiaj rano świnka zdechła, najpewniej z odwodnienia bo miała biegunkę( jej stan zmienił się bardzo szybko a ja byłam w szkole i nie mogłam nic zrobić). Nie wiem czy taka zmiana to przez jakąś chorobę, stres, czy... Ogórka. Po przywiezieniu świnek do domu ukroiłam im kawałek ogórka, umytego i obranego ze skórki, zjadły bardzo mało ale czy to mogło spowodować rozwolnienie? Z drugą świnką wszystko ok. Ogórek był ze sklepu.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Darom » 14 marca 2019, 0:37

A co zrobiłaś z ciałem świnki ? Jak to utilizowałaś ?


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 14 marca 2019, 6:12

Noo zakopałam ale czy to ważne?


tofikania
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 14 marca 2019, 7:39
Świnki morskie: tofik i tuptuś
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: tofikania » 14 marca 2019, 7:56

Hej :D
Ja mojej śwince podaje warzywa ze sklepu ale najpierw dokładnie je myję wodą :D


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Andzia001 » 14 marca 2019, 9:00

Na pewno nie było to od warzyw. Zwierzęta w sklepach zoologicznych są dość często zaniedbane, nikt nie zwraca uwagi na ich stan zdrowia, szczególnie w marketach, bo kto będzie kilka razy dziennie chodzić i sprawdzać czy stan świnki się zmienił. Wiadomo, że warzywa z domowej uprawy są o niebo lepsze, ale te ze sklepu nie są złe :)


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 14 marca 2019, 9:19

Dzięki ;)
Tak myślałam, kierownik czy tam dyrektor sklepu to kuzyn mojego taty i gdy tata do niego zadzwonił stwierdził że to z pewnością przez ogórka... I że grzybica to coś zupełnie normalnego. Ale ważne że mam już zarezewowaną nową świnkę żeby pierwsza nie była samotna :)


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Andzia001 » 14 marca 2019, 9:48

Kocojek pisze:Dzięki ;)
Tak myślałam, kierownik czy tam dyrektor sklepu to kuzyn mojego taty i gdy tata do niego zadzwonił stwierdził że to z pewnością przez ogórka... I że grzybica to coś zupełnie normalnego. Ale ważne że mam już zarezewowaną nową świnkę żeby pierwsza nie była samotna :)


Coś musiał powiedzieć żeby wina była po twojej stronie a nie stronie sklepu ;)
Niestety, też miałam takie przygody, jednak dobry weterynarz i odrobina czasu i chęci a świnka z wszystkiego wyjdzie :)
Co prawda nie wszystko można od razu zauważyć tak jak w twoim przypadku, więc bez obaw możesz podawać warzywa i owoce ze sklepu. I mam dla Ciebie jedną radę, w sklepach ludzie bardzo często kupują warzywa bez liści, czyli np kupują marchew i odrzucają nać, albo wyrywają liście z kalarepy, możesz śmiało to brać za darmo, bo za liście nie płacimy :) zobacz tylko co świnka może jeść a czego nie ;)


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 14 marca 2019, 10:14

Też tak myślę, szkoda świnki.
Mimo to do czasu aż prosiaki trochę nie podrosną będę starała się posadzić coś zielonego w domu. A w lecie mamy aż za dużo warzyw z ogródka i jabłek z sadu. Dzięki za odpowiedzi :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Darom » 14 marca 2019, 13:22

Jak masz paragon po zakupie tamtej świnki, która po paru dniach Ci zdechła to ja bym w tym sklepie co kupiłaś świnkę zrobił reklamację i domagał się zwrotu pieniędzy.


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 16 marca 2019, 7:46

Ehhhh.... Druga świnka nie żyje. Kupiłam dla niej drugą w naprawdę dobrym sklepie, wracam do domu a tu... Teraz jak widzę tą z dobrego sklepu to wiem jak wygląda zdrowa świnka. A dzisiaj jadę "zareklamować " tamte świnki, wolę te 90 zl przeznaczyć na koleżankę dla nowej i zapas
dobrego jedzonka. Mimo to dziękuję za odpowiedzi.

Ps. Sklep z którego miałam te świnki to zoomarket majster w Rzeszowie, odradzajcie każdemu


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas