Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

polecana karma dla świnki morskiej

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
LatAki
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 września 2017, 21:40
Lokalizacja: Olsztyn/Wyszków
Świnki morskie: Latifa, Akisi
Kontaktowanie:

polecana karma dla świnki morskiej

Postautor: LatAki » 2 kwietnia 2019, 17:10

Chciałam się poradzić wiekszych specjalistów o karmę. Ogólnie problem polega na tym, że w styczniu robiłam badania krwi mojej śwince morskiej i wyszedł jej niski wapń. Mniej wiecej w tym samym czasie robiła badania moja koleżanka i jej śwince wyszło podobnie. Obydwie miałyśmy świnki na cavia nature i dostałyśmy polecenie by zmienić karme na granulat, wtedy świnka nie będzie wybierać i uzupełni wapń. Polecona oczywiście, chyba królowa wśród karm, cavia complete. Uznałam że to dobra okazja bo zmienił się skład cavia nature, i jak było w poście poniżej, moje świnki też przestały ją jeść. Wyjadały tylko buraka. Jestem 2 miesiące po zmianie karmy i jedna wcina ją całkiem dobrze, a druga praktycznie jej nie tyka. Niby ma cały czas siano i co i raz podrzucam jej jakieś warzywa, ale jest jak dla mnie bardzo chuda. Zastanwiam się czy wrócić z karmą z dodatkiem zbóż. Wycztałam o zbożach, że jedynie co przeszkadzają śwince to to, że są tłuste i powodują otyłość u świnek, więc w sumie u mnie byłoby efektem porządanym. Ostatnio byłam na konferencji i tam babka mówiła, żeby aż tak się nie obawiać karm zbożowych, bo dodają smakowitości karmie. Ona akurat polecała karmę brit. Chciałabym jednak poznać opinie większej ilości osób. Z tym wapniem martwie się, że świnka ma już 5 lat i czy ten niski poziom wapnia nie będzie powodował u niej jakieś osteoporozy.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: polecana karma dla świnki morskiej

Postautor: Darom » 2 kwietnia 2019, 18:05

Świnki jedzą tę karmę :) - Polecam. Niema lepszej. Świnki tak pałaszują, aż im się uszka częsą z radości. Tak im smakuje.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: polecana karma dla świnki morskiej

Postautor: Gegoru » 3 kwietnia 2019, 14:31

Ja kiedyś podawałem Versele Laga Muesli, ale to ponoć niezbyt zdrowe, nie ma formy granulaty i świnka może "wybierać" sobie, co zje. Potem było Versele Laga Nature, ale przerzuciłem się na Versele Laga Complete i jest ok :)


ania.chlon
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwietnia 2019, 21:41
Kontaktowanie:

Re: polecana karma dla świnki morskiej

Postautor: ania.chlon » 7 kwietnia 2019, 21:49

cześć forumowicze!
Przez okres 6 miesięcy miałam w domu 2 kawie ale moja córka okazała się uczulona i świnki znalazły nowy dom. Została mi po nich karma duża paka 8 kg. Versele Laga Cuni Junior Complete. Karma jest otworzona i może tydzień zwierzaki z niej jadły. Chętnie ja oddam za 75 PLN (w sklepie kosztowała 165 PLN). Mieszkam w Warszawie-Wilanów



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas