Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Versele Laga Crispy Muesli Guinea Pig

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Ruda11423
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2019, 9:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Kubuś
Maciuś
Antoś
Kontaktowanie:

Versele Laga Crispy Muesli Guinea Pig

Postautor: Ruda11423 » 13 maja 2019, 10:44

VERSELE LAGA CRISPY MUESLI GUINEA PIG - Czy ta karma będzie odpowiednia dla świnek? Próbowałam już VL Nature i Complete, ale to strata pieniędzy, bo prosiaki zjadają ją tylko do połowy i zaczęłam zastanawiać się nad tą. Wizualnie wydaje się być dobra, widać, że "coś tam się dzieje". Różnorodność pokarmu jest widoczna i na pewno nie przezwycięża w niej granulat.

Poniżej wklejam opis Muesli :D


CRISPY
MUESLI GUINEA PIGS to kompletna karma dla świnek morskich. Jest
zróżnicowaną mieszanką, zawierającą wszystkie składniki
odżywcze, witaminy i aminokwasy niezbędne do prawidłowego i
zdrowego funkcjonowania.

-
Różnorodność składników sprawia, że mieszanka jest bardzo
chętnie jedzona.
-
Duża ilość włókna zapewnia właściwe trawienie i higienę
zębów.
-
Wzbogacona w witaminę C, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania.

Skład:
produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa, minerały,
nasiona.

Analiza
chemiczna: białko surowe 15%, tłuszcz surowy 3%, włókno
surowe 13%,

popiół
surowy 7%, wapń 1%, fosfor 0,55%.

Dawkowanie:
codziennie należy podawać ok. 50 g karmy, w zależności od
rozmiaru i rasy świnki. Pokarm i wodę należy wymieniać każdego
dnia.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Versele Laga Crispy Muesli Guinea Pig

Postautor: Gegoru » 23 maja 2019, 14:26

Może z lekkim poślizgiem czasowym, ale odpisuję.

Ja korzystałem z tej karmy na początku. Została mi dana od osoby, która dała mi świnkę morską. Poszukałem, poszperałem w sieci o niej i zapytałem o nią weterynarza. Ogólnie nie jest jakaś szczególnie zła, tylko weterynarz mi zasugerował, aby najlepiej dawać śwince suchy pokarm w formie granulatu, bo tutaj może "wybrzydzać" i jeść, co jej odpowiada, a nie to, co potrzebuje i też może jakąś część zostawiać. Poza tym, powiedziała mi, że jest tutaj dużo skrobi i może świnka po tym utyć. Nie ukrywam, jest tańsza, od VL czyli raczej spoko, no ale...

A może Twoje świnki zjadają tyle i mogą? Czy nie dojadają i potem tej karmy nie tykają? Bo mnie zastanawia czemu zostawiają, skoro granulat jest taki sam, mocno skomasowany w środku.


Ruda11423
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 maja 2019, 9:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Kubuś
Maciuś
Antoś
Kontaktowanie:

Re: Versele Laga Crispy Muesli Guinea Pig

Postautor: Ruda11423 » 29 maja 2019, 7:48

Gegoru pisze:Może z lekkim poślizgiem czasowym, ale odpisuję.

Ja korzystałem z tej karmy na początku. Została mi dana od osoby, która dała mi świnkę morską. Poszukałem, poszperałem w sieci o niej i zapytałem o nią weterynarza. Ogólnie nie jest jakaś szczególnie zła, tylko weterynarz mi zasugerował, aby najlepiej dawać śwince suchy pokarm w formie granulatu, bo tutaj może "wybrzydzać" i jeść, co jej odpowiada, a nie to, co potrzebuje i też może jakąś część zostawiać. Poza tym, powiedziała mi, że jest tutaj dużo skrobi i może świnka po tym utyć. Nie ukrywam, jest tańsza, od VL czyli raczej spoko, no ale...

A może Twoje świnki zjadają tyle i mogą? Czy nie dojadają i potem tej karmy nie tykają? Bo mnie zastanawia czemu zostawiają, skoro granulat jest taki sam, mocno skomasowany w środku.




Niestety, ale chłopaki wyjadają "co lepsze", a reszta idzie w odstawke... Tego, że nie zostawiają reszty, bo już się najadły jestem pewna... Raz właśnie "
eksperymenowałam" i świnki z głodu zaczęły jeść sianko itd, ale do karmy nawet nie podeszły dopóki nie dosypałam im nowej porcji z ich ulubionymi przysmakami :/

` Świnka morska jest takim stworzeniem, które uspokaja i potrafi wyciszyć. `

Kubuś ♡
Maciuś ♡
Antoś ♡

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Versele Laga Crispy Muesli Guinea Pig

Postautor: Gegoru » 2 lipca 2019, 15:14

A to wybredne świnki ;) Wiesz możesz eksperymentować z różnymi karmami. Sprawdź może czy jakieś inne karmy od Versele Laga podpadną? Czy już miałaś i średnio? Ewentualnie możesz popytać weterynarza czy ma jakieś rozwiązanie?

A świnki mają przepisową wagę? Nie są ospałe, zmęczone, więcej leżą/śpią?



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas