Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dieta odchudzająca

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
LadyT
Użytkownik
Świnki morskie: Topcia i Migotka
Kontaktowanie:

Dieta odchudzająca

Postautor: LadyT » 1 sierpnia 2019, 12:06

Witam :)
Niedawno zauważyłam że moje prosiaczki są nieco utuczone, oraz ciągle głodne. Uważam że przyda im się jakaś dieta odchudzająca, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Co podawać im w trakcie diety, jakie warzywa? Co ograniczyć? Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :)

Topcia i Migotka pozdrawiają wszystkich! :bye:

Awatar użytkownika

Trixie
Użytkownik
Świnki morskie: Trixie
Kontaktowanie:

Re: Dieta odchudzająca

Postautor: Trixie » 19 sierpnia 2019, 18:05

Dawać śwince pobiegać , unikać tuczących rzeczy takich jak banan czy kolby, nie dawać smakowych ''dropsów'' .
Można kupić smycz dla świnek morskich, choć nigdy tego nie testowałam, więc nie wiem, można poczytać na ten temat w internecie. Moja świnka ostatnio też przytyła i te sposoby się sprawdzają . Jeśli chodzi o karmę, to wybieraj bez kolorowych
'' płatków'', czy takich kółeczek. Wsypuj karmę regularnie, nie dawaj dużo mniej ,bo to może przynieść niepożądane skutki.

To chyba na tyle :)

MajaiRosie
Użytkownik
Świnki morskie: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Tequilla, Baranek, Kahlua, Mercedes
Kontaktowanie:

Postautor: MajaiRosie » 19 sierpnia 2019, 20:36

Czemu uważasz że są grubiutkie? :) Otyłość świnek sprawdza się m.in. czy mają fałdki pod brodą. Jeśli tak, to mogą mieć nadwagę. Na pewno o otyłości nie świadczy waga, ani okrągłość ;)

LadyT
Użytkownik
Świnki morskie: Topcia i Migotka
Kontaktowanie:

Postautor: LadyT » 7 września 2019, 15:28

Dziękuję za pomoc! MajaiRosie byłam zaniepokojona brakiem energii, ale bardzo dziękuję za twoją radę. Dziękuję też Trixie:)

Topcia i Migotka pozdrawiają wszystkich! :bye: