Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trawa

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Trawa

Postautor: newtie » 13 marca 2020, 0:27

czesc!
dzisiajszy dzien byl dosc cieply i podczas spaceru z psem pomyslalam, ze moze nazrywam troche trawy dla moich malych kobietek. I tutaj pytanie: czy juz o tej porze roku moge dawac swinkom trawe? wczesniej mama mowila, ze za zimno, ale skoro coraz cieplejsze te dni to myslalam, ze moze juz mozna, jednak wolalam sie upewnic, bo nie chce, zeby cos sie stalo moim prosiakom


Awatar użytkownika

Kosmitka:3
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 marca 2020, 10:16
Kontaktowanie:

Re: Trawa

Postautor: Kosmitka:3 » 13 marca 2020, 11:19

Jeśli trawa jest świeża to chyba nie powinno się nic stać...


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Trawa

Postautor: MajaiRosie » 13 marca 2020, 13:48

Jest jeszcze nieco za wcześnie na trawę, ale mnie również kusi ;) Problemem jest to, że te pierwsze źdźbła po zimie wchłaniają dużo syfu z ziemi- metale ciężkie, zanieczyszczenia samochodowe, bród po śniegu itd. Istnieje opinia, że podajemy dopiero, gdy pierwsze gatunki zaczynają kwitnąć, czyli jeszcze parę miesięcy.


John73
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 marca 2020, 15:31
Kontaktowanie:

Re: Trawa

Postautor: John73 » 16 marca 2020, 15:38

zgadzam się, że jeszcze za wcześnie. Kilka miesięcy trzeba jeszcze poczekać. A co do tego, że "pierwsze źdźbła po zimie wchłaniają dużo syfu z ziemi- metale ciężkie, zanieczyszczenia samochodowe, bród po śniegu itd." to ok, też się zgadzam, ale... nie wolno uogólniać. Niektórzy, w tym np. ja, a co za tym idzie, również i moja Róża, mieszkają na wsi czy poza miastem i mają dostęp do trawy, obok której nie jeżdżą samochody.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Trawa

Postautor: MajaiRosie » 16 marca 2020, 16:26

Zasada jest ogólna, że nigdy nie zbieramy trawy, w okół której poruszają się jakiekolwiek pojazdy spalinowe ;) Niemniej jednak, zanieczyszczenia są wszędzie, wdychamy je wraz z powietrzem. Jeśli większa ilość kumuluje się w roślinie, można ona być szkodliwa, lub wręcz trująca.



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas