Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie chce jeść ziół

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: Monx » 9 czerwca 2020, 21:42

Moja świnka nie chce jeść suszonych ziół, dawałam jej różne zioła same i gotowe mieszanki ale praktycznie nic z nich nie je, oprócz tego dostaje karmę cavia complit i warzywa (ograniczoną ilość) i ciągle prosi o więcej pomimo że ma zioła w misce. Macie pomysł co może pomóc? Czy może jest za mała jeszcze go ma niecałe trzy miesiące? (Z góry uprzedzam pytania mam drugą świnkę ale są w trakcie łączenia i jeszcze nie są na stałe razem) no i oczywiście je ona sianko i piję wodę


Awatar użytkownika

Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: Świnka morska Maks » 10 czerwca 2020, 9:02

Może po prostu nie przepada za ziołami, a jakie zioła dajesz?


Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: Monx » 10 czerwca 2020, 9:35

Świnka morska Maks pisze:Może po prostu nie przepada za ziołami, a jakie zioła dajesz?

Babkę lancetowatą, kończynę, mieszankę podstawową i uzupełniającą, mieszankę ziołowo warzywną, nagietka (ale to spałam czasami tylko jako dodatek) do tego mam jeszcze hibiskus i titambur. Wszystko z herbal pets. Sprawdzałam na wielu stronach przykładowe "menu" dla świnek i wszędzie pisali żeby dodawać zioła dlatego zmartwiło mnie że ona ich nie je.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: MajaiRosie » 10 czerwca 2020, 10:45

Podstawą żywieniową jest siano, to na niej powinnaś się skupić.
Też mam kilka, które ziół raczej nie tkną, chyba że liście krzewów owocowych ;) Trzeba dostarczać witamin i minerałów w inny sposób- zróżnicowane warzywa, zielona trawa, świeże zioła i mnóstwo sianka.
Dodatkowo, herbal pets to bardzo słaby producent ziół, mało która świnka je lubi, ponieważ są bardzo drobno pokruszone. Spróbuj zioła np z Tivo, gdzie są wieksze kawałki.


Helena
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2020, 0:51
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: Helena » 23 lipca 2020, 23:30

Tak spróbuj z Tivo, ja mam cztery świnki i jedna z nich też nie chce jeść żadnych ziół. Jest jeszcze malutka bo ma 2msc i może to jest powodem, ale nie poddaje się i codziennie daje je nowe porcje kolejnych ziół może w końcu się przekona.


Świnkowa :)
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 sierpnia 2020, 20:16
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce jeść ziół

Postautor: Świnkowa :) » 25 sierpnia 2020, 20:55

Moje prosiaki niechętnie jedzą zioła z miski, za to jak wsypię im zioła do siana w paśniku to od razu wcinają.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas