Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka je tylko siano i granulat

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
kasamiya
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 2020, 20:38
Kontaktowanie:

Świnka je tylko siano i granulat

Postautor: kasamiya » 20 września 2020, 1:04

W moim życiu są 2 świnki, jedna jest ze sklepu (tak wiem nie powinnam kupować, ale nie znałam wtedy żadnej pewnej hodowli w kraju mojego zamieszkania), a druga pochodzi i adopcji. Świnka z adopcji je wszystko, świeże warzywa, zioła, czasem owoce, siano, granulat itd. Problem stanowi moja sklepowa świnka, która w moim życiu jest dłużej, bo ponad miesiąc. Ona je tylko podstawowy granulat i sianko, nic innego nie chcę, czasem łaskawie zje pół plasterka ogórka, ale to raz na parę dni. Szczerze nie podoba mi się jej dieta, wiem, że powinna uzupełniać sobie witaminy ze świeżego jedzonka. W jaki sposób mogę ją zachęcić do jedzenia czegoś innego? Dodam, że już mi ufa, bo pozwala się głaskać, je z ręki granulat, ale jak ją puszczam po pokoju to przybiega do mnie na pieszczoty.


Awatar użytkownika

wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Świnka je tylko siano i granulat

Postautor: wikktta » 20 września 2020, 19:43

a jakie masz zioła? wiele świnek nie lubi ziół z hp bo są za drobne. co do świeżych warzyw i owoców- moje świnki np. nie lubią owoców. może masz wybredną świnkę? spróbuj poszukać czegoś czego jeszcze nie jadła, może w tym tkwi problem?


kasamiya
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 2020, 20:38
Kontaktowanie:

Re: Świnka je tylko siano i granulat

Postautor: kasamiya » 20 września 2020, 20:02

Zioła zazwyczaj dostają suszone z mieszanki dla świnek. Jeśli chodzi o świeżości to próbowałam jej dać mniszka lekarskiego (wiem jak odróżnić od mlecza, ktory jest dla nich trujący), babkę lancetowatą, kwiat rumianku prosto z łąki, oczywiście najpierw dokładnie umyte. Dostaje też typowe rzeczy z kuchni takie jak natka pietruszki, marchewki, liście kalafiora. Daje im też warzywa (ogórek, słodką paprykę, buraka, pomidora, cukinię) no i sporadycznie owoce (jabłko, ananas, arbuz, śliwka). Jedna ze świnek je to wszystko, druga nie chętnie. Kiedyś czytałam że może to być spowodowane tym że jest ze sklepu, gdzie nie dostawała takich rzeczy, ale nie było napisane nic o tym co mogę z tym zrobić


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Świnka je tylko siano i granulat

Postautor: wikktta » 20 września 2020, 20:21

możliwe że dla świnki to nowość, jak długo ją już masz?


Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Świnka je tylko siano i granulat

Postautor: Monx » 21 września 2020, 13:10

Możesz spróbować zioła z innej firmy i gdzie kupujesz warzywa? Jedna moja świnka nie je tych z marketów, ale bardzo lubi świeże z rynku. Według weterynarza do którego chodzę z maluchami niektóre świnki nie jedzą pryskanego jedzenia.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas